Code Center
Advertise Here
Advertise Here

آموزش – قسمت مالی باشگاه (Finances)

شاید بعد از چند فصل بازی کردن، کاملا ً با صفحه ی Finances  آشنا شده باشید، اما بعضی از قسمت های این صفحه حاوی نکات ریز و جالبی هست که ذکر آنها خارج از لطف نباشه. همچنین این مطلب برای آموزش تازه وارد ها هم می تواند بسیار مفید باشد.

مدت ها بود که مطلب آموزشی منتشر نکرده بودیم. بنا به درخواست بسیاری از کاربران تصمیم گرفتیم صفحه ی Finance رو به صورت مفصل بررسی کنیم. پیشتر مطالبی آموزشی نظیر  بخش اول آموزش، ترکیب تیم.  ،  بخش دوم آموزش، تمرین. ،  همه چیز در مورد استادیوم و سایر ساختمانهای باشگاه ، دستاوردهای (Achievments) بازی تاپ الون  و انواع تمرین ها رو منتشر کرده بودیم که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت علل خصوص برای کاربران تازه وارد بازی بسیار مفید واقع شد.

در صفحه ی Finance ، اطلاعات مالی باشگاه و ریز قراردادها و … موجود می باشد. هر موضوعی که مربوط به پول و توکن باشد در این صفحه موجود هست . چه مربوط به درآمدهای باشگاه باشه چه مربوط به هزینه ها .

صفحه ی اول : اطلاعات کلی

صفحه ی Finance ، به طور کلی ، شامل چهار قسمت می باشد. در صفحه ی اول چیزی شبیه ترازنامه یا صورت حساب T ( دوستان حسابدار در جریان کامل این قسمت هستند! ) وجود دارد. در این صفحه جریان نقدی باشگاه اعم از هزینه ها و درآمدها در دو قسمت راست و چپ نمایش داده شده. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، سمت چپ اطلاعات مربوط به درآمده ها و سمت راست اطلاعات مربوط به هزینه ها قرار دارد که به صورت تفکیک شده در ستون های Today ( یعنی درآمد یا هزینه های روز ) و در ستون های Season ( یعنی درآمدها یا هزینه های فصل تا به اینجای کار ) درج شده است.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2019/01/Finance.jpg

همانطور که ذکر شد، سمت چپ قسمت Income یا درآمدها وجود دارد که به تفکیک :

 • Investment : سرمایه گذاری … این قسمت بیانگر میزان توکنی که شما در بازی تبدیل به پول (Cash) کرده اید می باشد. همچنین اگر ویدئو تبلیغاتی ببینید به در این قسمت نشان داده می شود .
 • Ticket Sales :  بیانگر میزان درآمد ناشی از فروش بلیط استادیوم در بازی های خانگی می باشد.  بلیط استادیوم را در صفحه ی آخر می توان تعیین کرد که جلوتر توضیح خواهیم داد.
 • Sponsorship : درآمد و پول دریافتی از اسپانسر که در صفحه ی سوم این قسمت است که می توانید با آن قرارداد ببندید. دقت کنید این اسپانسر بر روی پیراهن باشگاه شما درج می شود و به این علت در طول فصل با انعقاد قرارداد های دلخواه می توانید از آن پول و درآمد کسب کنید.
 • Competition Prizes : جوایز مسابقات که به دو دسته تقسیم می شوند . جوایز دریافتی در  انتهای فصل که با توجه به رتبه و مقامی که در مسابقات بدست می آورید ، و جوایز ناشی از شرکت در مسابقات که به ازای حضور و انجام مسابقه دریافت می کنید. به طور کل می توان گفت، جوایز مسابقات چمپیونزلیگ از دو رقابت دیگر( لیگ و کاپ) چشم گیر تر و بیشتر می باشد.
 • Transfer Out : پول حاصل از فروش بازیکنان .
 • Merchandise : پول حاصل از فروش کالا و محصولات باشگاه. که در ساختمان کنار استادیوم باشگاه وجود دارد. این مورد دست کاربران نیست و صرفا ً با بالا بردن سطح ساختمان UTILITIES میتوتن آن را افزایش داد. ( در صفحه ی Ground )

در انتهای این قسمت ، Total Income وجود دارد که به معنای درآمد کل  می باشد که در این عکس، در روز ۸۵۰K و در کل فصل ۱۴۶ میلیون واحد پول بوده است.

قسمت سمت راست مربوط به Expenses ها یا هزینه های باشگاه می باشد شامل :

 • Player Wages : دستمزد بازیکنان . دقت کنید ، هر بازیکن در طول فصل حقوقی دریافت میکند. این حقوق فرض کنید ۶ میلیون باشد که اگر تقسیم بر ۳۰ روز شود برابر ۲۰۰ هزار یا ۲۰۰K می شود. خب حالا فرض کنید در تیم ۲۲ نفری بازیکنان به ترتیب ، ۲۰۰K , 50K , 230 K  و ….. حقوق دریافت می کنند. در این عکس نشان می دهد که جمعا ً در طول یک روز باشگاه ۱٫۴۷ میلیون به بازیکنان پول و حقوق می دهد که تا به اینجای فصل در مجموع ۶٫۱ میلیون حقوق پرداخت شده. دقت کنید این اعداد با خرید و فروش بازیکنان می تواند تغییر کند .
 • Transfer in : پول پرداختی بابت خرید بازیکنان تازه وارد .
 • Win Bonus: پول پرداختی بابت پاداش به بازیکنان که در صفحه ی آخر در ادامه به آن خواهیم پرداخت. دقت شود این پاداش فقط در صورت برد تیم ، به بازیکنان پرداخت می شود.
 • Construction : مربوط به هزینه های ساخت و ساز و ارتقا ء ساختمان های باشگاه در صفحه ی Ground می باشد.

و در نهایت در انتهای صفحه خلاصه وضعیت روزانه و فصل تا به امروز را مشاهده کنید.

————————————————-

صفحه ی دوم : حق پخش تلویزیونی

این صفحه محل انتخاب تلویزیون برای پخش مسابقات شما می باشد. چهار اسپانسر در این صفحه وجود دارند که به همراه توضیحاتی مختصر در عکس زیر مشاهده می کنید.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2019/01/Finance1.jpg

 • اسپانسر اول : Nordeus : امضا با این اسپانسر، ساده ترین و قابل اعتماد ترین کار ممکن می باشد. شما اگر کل فصل با این اسپانسر قرارداد داشته باشید در طول فصل ۲۸ توکن دریافت میکنید. به محض امضای قرارداد ۱ توکن میگیرید و هر ۱۰ روز یک بار باید تمدید کنید. روزانه یک توکن دریافت میکنید چه لاگین شوید و چه مثلا ً ۲ ۳ روز فرصت نکنید وارد بازی شوید، توکن شما محفوظ می باشد و به شما تعلق میگیرید. فقط باید حواستان باشد که هر ۱۰ روز یکبار این قرارداد را تمدید کنید هرچند اگر بعد از ۱۰ روز راضی نبوید می توانید با سایر اسپانسر ها قرارداد ببنید. جریمه ی لغو قرارداد زودتر از ۱۰ روز معادل ۳ توکن می باشد.
 • اسپانسر دوم : OH2 : این اسپانسر محبوب ترین می باشد. یک بررسی در بین مربیان نشان میدهد که اکثر مربیان حرفه ای تاپ الون با OH2 قرارداد دارند به این علت که بیشتر میزان توکن را پرداخت می کند. فقط تنها چیزی که لازم است ، این می باشد که هر روز وارد بازی شوید در این صورت روزی یک توکن به شما تعلق میگیرد و هر چهار روز یک بار هم یک توکن اضافی به عنوان پاداش می گیرید. پس اگر شما هر روز وارد بازی می شوید ، این اسپانسر برای شما بهترین گزینه است.
 • اسپانسر سوم Monkey : این اسپانسر به نتایجی که شما در لیگ میگیرید توجه می کند. برای هر برد در لیگ یک توکن می دهد و در انتهای فصل بسته به مقامی که کسب کردید به شما جوایز توکنی پرداخت میکند. پس اگر شما به تیمتان اعتقاد دارید اما نمیتوانید هر روز به بازی وارد شوید ( و از اسپانسر OH2 استفاده کنید ) اسپانسر Monkey بهترین هست. دقت کنید، این اسپانسر فقط در روز های اول تا هفتم هر فصل در دسترس می باشد.
 • اسپانسر چهارم : Juice : این اسپانسر در کل به نظر از سه اسپانسر دیگر ضعیف تر میاد. درسته که توکنها رو در همون لحظه امضا قرار داد میده اما در کل همانطور که میبینیم توکن کمتری رو نسبته به بقیه اسپانسر ها پرداخت میکند. دقت کنید این اسپانسر برای تیم های لول ۱ ، ۲ و ۳  و همچنین در هفت روز اول فصل در دسترس نمی باشد.

————————————————

صفحه ی سوم : اسپانسر پیراهن

این اسپانسر در طول فصل به شما پول نقد (Cash) پرداخت میکند.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2019/01/Finance2.jpg

به لحاظ پولی همانطور که در عکس میبینید ، هر کدام نسبت به قبلی ۱۰% بیشتر پول میدهند اما دقت کنید که اسپانسری که بیشتر پول میدهد نیاز به تمدید زودتر می باشد تا جایی که اسپانسر آخر سمت راست، درسته ۴۰% در مجموع بیشتر پرداخت میکند اما باید قراردادش را هر روز تمدید کنید!

——————————-

صفحه چهارم : نرخ بلیط استادیوم در بازی های خانگی / پاداش بازیکنان

در این صفحه می توانید برای هر نوع از مسابقات نرخ بلیط را تعیین کنید و برای بازیکنان در صورت برد تیم، پاداشی اختصاص دهید.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2019/01/Finance3.jpg

همانطور که میبینید، هر ۴ توع مسابقات ( لیگ – CL – CUP – دوستانه یا اتحاد ) و به تازیگی مسابقات اتحاد ها در این قسمت وجود دارد. در مورد نرخ بلیط این نکته رو توجه داشته باشید که اگر بلیط را بیش از حد گران کنید از تماشاگران کمتری به ورزشگاه می آیند و از حمایت تماشاگران بی بهره می شوید . دقت کنید که ۵% ساپورت و حمایت تماشاگران در بازی های خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است و از دست دادن آن به بهانه ی درآمد بیشتر ناشی از بلیط فروشی ، نمی ارزد ! پس بلیط را خیلی گران نکنید. نکته ی بعدی اینکه، درآمد شما از بلیط فروشی به گنجایش ورزشگاه و سطح استادیوم شما هم مرتبط است.

روی هر کدام کلیک کنید صفحه ی مربوط به تغییر آن باز می شود. مثلا روی لیگ : 

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2019/01/Finance4.jpg

ابتدا می توانید میزان پاداش به شرط پیروزی را تعیین کنید  (Win Bonus) . توجه کنید، حتما ً برای بازیکنان پاداش تعیین کنید. حتی شده کمترین میزان پاداش که این پول باعث روحیه داده و انگیزه دادن به بازیکنان می شود . این پول با توجه به لول و با بالارفتن سطح و لول مربی و باشگاه، افزایش پیدا میکند. به عنوان مثال در عکس فوق ۶۰K پاداش تعیین شده. این پاداش به هر بازیکن داده نمی شود و در صورت پیروزی تیم در مسابقه ی مربوطه ، به تمامی بازیکنان اهدا می شود و بین همه تقسیم می شود. 

در قسمت آخر هم که Ticket Price یا قیمت بلیط را مشاهده می کنید که با توجه به شرایط باشگاه و سطح استادیوم باید قیمت بلیط را تعیین کنید.

عضو کانال تلگرام ما شوید تا از آخرین اخبار مطلع باشید. دیدگاهای خودتان را با ما در میان بگذارید و اگر سوالی از بازی دارید حتما ً در انتهای صفحه و در بخش نظرات بپرسید. 

با آرزوی موفقیت و افتخار آفرینی برای تیم شما . 

Advertise Here

29 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام،
  اقا هزینه ای که در بازی بوسیله ی تماشاچیا و اسپانسرا و امثال اینا در میاد خیلی کمه نسبت به نیاز ما برای خرید بازیکن یا ارتقای ورزشگاه حتی استفاده از ویدیو هم انچنان کمک نمیکنه
  ایا راه دیگه ای برای در امد بالا هست؟؟

 2. من در حال حاضر۴۰۰M پول دارم ولی تراز کل فصلم منفیه ۷۰۰M نشون میده، انتهای فصل چه اتفاقی برای من میافته؟ ینی فصل جدیدو با پول منفی شروع می‌کنم؟ یا انتهای فصل باشگاه بازیکن میفروشه که ترازو مثبت کنه؟

  • با تراز منفی اتفاقی نمیوفته اما اگر پول منفی بشه و بعد از ۱ هفته مثبت نشه، سیستم بهترین بازیکنان شما رو میفروشه تا پول مثبت بشه.

  • باید با قیمت های مختلف تست کنید و ببینید با کدوم قیمت ورزشگاه کامل پر میشه. بستگی به شرایط باشگاه داره.

 3. سلام
  اقا من نود و سه ملیون پول دارم بلد نیستم خرج کنم لطفا بهم یاد بدید

 4. سلام باشگاه بدهی بالا بیاره.راه حلش چیه. من الان فکر کنم ۳.۵۸mزیر قرضم.لول یک هستم.

  • سلام
   در لول ۱ بدهی ۳٫۵۸m رقم بالایی هست، اگر تا ۱ هفته بدهی خود را صاف نکنید بهترین بازیکنان شما توسط بازی فروخته میشوند تا پول شما مثبت شود. با فروختن بازیکن و دیدن ویدئوهای تبلیغاتی روزانه سعی کنید بدهی رو کمتر یا صاف کنید.

   • منظورتون از بدهی منفی شدن پوله؟
    من الان ۲Mدارم ولی تو همین قسمت مالی سمت منفی زده واسم…

    • در مورد اینکه خود پول منفی هست عرض کردم! تراز مالی باشگاه در یک فصل با توجه به درآمدها و هزینه ها ممکن هست منفی بشه که مشکلی نداره، بحث منفی شدن خود پول جداست.

 5. چطور میشه فهمید چقدر از ظرفیت ورزشگاه پر شده؟ یا به اصطلاح چند نفر برای تماشای بازی اومدن؟

 6. سلام چرا وقتی win bouns تعین میکنم و بازی رو میبرم ۵۰۰kاز پولم کم میکنه؟

  • سلام .
   خب باید هم کم کنه !
   در کل win Bonus پاداشی است که برای بازیکنان تعیین میشه و در صورت پیروزی تیم ، همان میزان پاداش به بازیکنان تعلق میگیره .
   win bonus باعث ایجاد انگیزه برای بازیکنان میشه ، پیشنهاد میکنیم همیشه یه مقداری win bonus تعیین کنید .

 7. سلام قرار بود حرفهای کمک مربی را بنویسید چرا نمی کنید این کارو خیلی جالبه بچه ها منتظرن.البته بسته به مثلا دیفنسیو یا نرمال یا سیستم یا… تغییر میکنه.لطفا بزارین ترجمشو مرسی

  • سلام
   جمع آوری حرف های کمک مربی برای ما امکان پذیر نیست! و فقط در صورتی که حرف های کمک مربی در منابع خارجی موجود باشه ما میتونیم ترجمه کنیم که تا این لحظه چیزی وجود نداشته!

 8. سلام اتحاد ما به سیلور سه رفته از لحاظ امتیازی ولی تو برند یک مارو نگه داشته و چهار تا توکن مارم برای رفتن به سیلور سه نداده چیکار کنیم؟ مرسی

  • سلام
   پرداخت توکن و انتقال به لیگ بالاتر در ابتدای فصل بعد انجام میشه.

  • سلام
   قیمت بلیط برای تیم های مختلف یکی نیست و با توجه به شرایط باشگاه متفاوت هست، قیمت بلیط رو تا جایی بالا ببرید که ورزشگاه کامل پر بشه و ۵ درصد ساپورت رو در بازی خانگی داشته باشید. مثلا” قیمت روی ۱۰ بزارید و اگر ورزشگاه کامل پر شد برای بازی بعد بیشتر کنید و اگر ورزشگاه پر نشد قیمت رو کمتر کنید تا جایی که ۵ درصد ساپورت رو داشته باشید.

  • لباس رسمی بارسلونا که موجود نیست ، ولی لباس شبیه سازی شده آبی اناری بارسلونا توی صفحه ی سوم از قسمت Club Shop موجود هست .

 9. سلام.واسه باشگاه لول شونزده من وقتی بلیط رو میزارم رو هفت یا هشت ساپورتم از پنج درصد به سه درصد کاهش پیدا میکنه اشکال از کجاست؟

  • سلام
   تعداد تماشاگران، بستگی به سطح (Level) تیم شما ، عملکرد تیم شما ، سطح Parking و Utilities ، قیمت بلیط و گنجایش ورزشگاه تون داره. هر چه سطح Parking و Utilities که در قسمت Ground هست بالا رود باعث افزایش تماشاگران هم میشود.
   قیمت بلیط رو کمتر کنید تا ورزشگاه پر بشه و از ۵% ساپورت استفاده کنید.

 10. سلام خسته نباشید
  من لول بازیم ۱۷ هست
  قیمت بیلیت و پاداش به نظرتون چند بزارم خوبه
  از کجا بفهمم چقدر تماشاگر در استادیوم دارم
  یکسوال دیگه دارم گروه که تو تلگرام داشتید حذف شد
  خیلی خوب بود اگه سوال داشتم اونجا مطرح میکردم ولی متاسفانه دیگه نیست

  • تعداد تماشاگران، بستگی به سطح (Level) تیم شما ، عملکرد تیم شما ، قیمت بلیط و گنجایش ورزشگاه تون داره.
   در دو سه تا بازی خانگی قیمت بلیط رو بین ۶ تا ۱۲ متغیر بگذارید، قیمت بهینه پیدا میشه. ( به صورت سعی و خطا )
   چون هیچ پیش بینی نمیشه کرد که مثلا ًاگر روی ۱۰ بگذارید دقیق چه تعداد تماشاگر خواهد اومد.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی