Code Center
Advertise Here
Advertise Here

بازیکنان من زیاد مصدوم میشوند ! چرا ؟

مصدومیت دلیل های زیادی در بازی داره، توی این مبحث می پردازیم به این علت ها و راهکارهایی برای کاهش مصدومیت ارائه خواهیم داد.

مصدومیت دلیل های زیادی داره که در وبلاگ هم مختصر اشاره ای شده اما ما به طور مفصل توضیح میدیم.

 مهمترین دلیل آن فشار آوردن به بازیکن در تمرینات و بازی ها است. هرچند ، مصدوم شدن در بین بازیکنان متفاوت است، به عنوان مثال فرض کنید بازیکن الف ، در طول ۴۰ بازی هرگز مصدوم نشه ، ولی بازیکن ب در طول همان ۴۰ بازی چندین بار مصدوم بشه . 

به میزان تمرین و آمادگی در حین تمرین و در حین انجام بازی ها هم ارتباط داره، به عنوان مثال فرض کنید بازیکنی که با آمادگی ۹۹% وارده بازی شود احتمال کمتری داره که مصدوم بشه نسبت به بازیکنی که با آمادگی ۵۰% وارد زمین بشه. در نتیجه به میزان آمادگی و خستگی بازیکنان هم ارتباط داره . البته این مصدومیت ها هم با توجه به نوع مصدومیت از لحاظ برگشت بازیکن متفاوت هست، مثلا ً مصدومیت های جزئی ، یکی دو روزه بهبود پیدا میکنه اما مصدومیت های جدی ممکنه حتی تا ۲۰ روز طول بکشه ( به عنوان مثال ، مصدومیت مربوط به پارگی رباط صلیبی ! ) . که حداکثر با ۱۵ بسته ی قرمز قابل بهبودی هستند. 

مصدومیت ها ، به عوامل دیگه ای هم بستگی داره که توضیح میدیم : 

۱- زمین چمن استادیوم : (Pitch) : هر چه زمین چمن در سطح بالاتری قرار داشته باشه احتمال مصدومیت کمتر است. پس در صورت امکان، زمین چمن رو تا بالاترین سطح بسازید. دقت کنید، کسی که اصلا ً استادیوم و سایر امکانات استادیوم رو نمیسازه متفاوت هست با کسی که مرتب در حال و ساخت و ساز و توسعه استادیوم و سایر ساختمان های باشگاه است.  

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/udguar6fe4o19lkxd28r.jpg

۲- ساختمان کلینیک (Medical) رو توسعه دهید. این ساختمان علاوه بر اینکه بسته های قرمز رنگ به شما می دهد، با بالاتر رفتن سطح و لول باعث کاهش احتمال مصدومیت بازیکنان می شود. 

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/0vftesny0t9ov3s9p7uc.jpg

۳- همانطور که در بخش اول آموزش، ترکیب تیم توضیح دادیم ، استراتژی های دفاعی رو میشه با توجه به شرایط و حریف در مسابقات تنظیم کرد. برای کاهش مصدومیت بازیکنان سعی کنید در مسابقات کم اهمیت، استراتژی خشونت و تکل رو خیلی خشن نگذارید که هم باعث مصدومیت شما و هم باعث مصدومیت بازیکن حریف میشود . پس Tackling Style رو فقط دقایقی از بازی و فقط جلوی تیم های قوی روی Hard بگذارید و برای حریف های ضعیف و در اکثر دقایق بازی روی Normal یا حتی Easy بگذارید . 

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/c8r8gc9degu4b3zsyom2.jpg

۴- استفاده از دفاع منطقه ای (zonal) به جای دفاع Man to man ! در واقع دفاع من تو من باعث دوندگی بیشتر در نتیجه خستگی بیشتر و احتمال مصدومیت بالاتر می شود. توجه شود جلوی حریف های ضعیف یا بازی های تشریفاتی یا بازی های آسان  ، از دفاع منطقه ای استفاده شود وگرنه ، مشابه توضیحاتی که در مورد تکل در قسمت ۳ گفته شد ، جلوی حریف های قوی دفاع Man to Man توصیه می شود . 

۵- از تمرینات زیاد ، سخت و فشرده خوداری کنید …. در بخش دوم آموزش، تمرین توضیح دادیم که هر تمرینی درجه سختی متفاوتی دارد. اگر بسته سبز به اندازه کافی برای ریکاوری بازیکنان خود در دسترس ندارید، از تمرینات سخت و سنگین برای بازیکنان خوداری کنید .  ضمنا ً بازی های دوستانه ای که از طرف شما تنظیم می شوند هم باعث خستگی بیشتر و احتمال مصدومیت بیشتر برای بازیکنان شما می شود.

۶- مطمئن شوید که قبل از بازی ، بازیکنان شما از نظر وضعیت خستگی و آمادگی در شرایط مناسب و آماده ای قرار دارند، اگر آمادگی بازیکنان زیر ۸۰ % هستند با استفاده از بسته های سبز رنگ آنان را آماده ی بازی کنید چون خستگی باعث فشار به بازیکن می شود و در نتیجه احتمال مصدومیت بازیکنان بالا میرود .

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید. 

Advertise Here

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی