Code Center
Advertise Here
Advertise Here

بخش اول آموزش، ترکیب تیم.

راهنمای جامع قسمت squad مربوط به ترکیب چیدن، اتخاذ استراتژی و …

بخش اول:  Squad یا ترکیب تیم

در این قسمت شما می توانید ترکیب تیمتان را بچینید، و تاکتیک های مورد نظرتون رو اتخاذ کنید.

حداقل تعداد بازیکن هایی مجاز در تیم ۱۴ و حداکثر ۲۸ بازیکن می باشد. شما می توانید بیش از ۲۸ بازیکن داشته باشید ولی نمی توانید با آنها قرار داد امضا کنید و به صورت معلق در تیمتان می ماند و امکان بازی کردن ندارند. بعد از ۷ روز اگر با بازیکن معلق قرار داد امضا نکنید از تیمان جدا می شوند. در بازی های رسمی، شما ۱۱ بازیکن درون زمین دارید، ۷ بازیکن روی نیمکت شما می نشیند و ۱۰ بازیکن به صورت رزرو خارج از تیم هستند . سن بازنشستگی بازیکن در ۳۴ سالگی میباشد و بعد از آن از تیم خارج میشود.

همانطور که در آموزش اولیه بازی اشاره می شود، شما به راحتی می توانید ترکیب دلخواه را بچنید یا بازیکنان را با هم تعویض کنید و یا با ضربه زدن بر روی بازیکن ، جهت حرکتی بازیکن را درون زمین تعریف کنید.

۱- در صفحه ی اول LineUp اطلاعات جامع کادر تیمتون رو میبینید از قبیل ملیت بازیکنان ، تعداد بازی ، گل زده، تعداد کارت زرد و قرمز هر بازیکن ، قرار داد و دستمزد و قیمت بازیکنان ، …..

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/hcwd9se0ipgs9f6pg0l.jpg

۲- صفحه ی دوم Formation مختص چیدمان و ترکیب تیم است ، همچنین می توانید کاپیتان تیم، کرنر زن های تیم ، پنالتی زن ها و کاشته زن ها رو انتخاب کنید: آموزش قسمت Formation

 

۳- صفحه ی سوم Tactics از تب Squad بخش مربوط به تاکتیک ها است. انواع و اقسام تاکتیک هایی که برای تیمتون در نظر دارید رو باید از این قسمت انتخاب کنید، در عکس پایین تاکتیک های هجومی و دفاعی تیم مشخص شده اند که به تفصیل به توضیح آنها می پردازیم.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/wzs24b6lgtvbzsu7me2x.jpg

قسمت مربوط به Team mentality نشان دهنده حالت کلی تیم از لحاظ هجومی یا دفاعی است. توصیه می شود که در مقابل حریف های قوی از حالت های دفاعی استفاده شود .

قسمت Focus passing نشان دهنده ی جهت پاس کاری تیم است که می تواند از جناح ها یا وسط زمین باشد. توصیه می شود که جهت پاس کاری را با توجه به نقاط قوت تیم خودتان و یا نقاط ضعف تیم حریف انتخاب کنید . مثلا ً اگر بازیکنان قدرتمندی در کناره های زمین دارید از حالت Down Both Flanks استفاده کنید.

قسمت Passing style نوع پاس کاری را مشخص می کند. اگر به دنبال بازی روی زمین و با صبر و حوصله هستید حالت پاس کاری کوتاه یا حالت Short  پیشنهاد می شود ولی اگر به دنبال ضد حمله زدن های سریع و بازی مستقیم هستید ، حالت long . بدیهی است که هر کدام از حالت ها نیازمند بازیکنان مخصوص آن سبک بازی است . مثلا ً حالت short  نیازمند هافبک های متعدد در مرکز زمین و با خصوصیات بازی سازی است.

بخش Counterattack نشان دهنده ی ضد حمله ی تیم هست که اگر در حالت on باشد، تیم ضد حمله میزند ضد حمله مثل شمیشیر دولبه است. ممکن است تیم حریف را با یک حمله ی سریع غافل گیر کنید و به گل برسید ولی فراموش نکنید ضد حمله زدن باعث می شود تعدادی قابل توجهی از بازیکنانتان به سرعت پست خود را رها کرده و به فاز حمله روند و همین باعث می شود که خود شما هم در معرض یک ضد حمله قرار بگیرید!

قسمت Pressing style نشان دهنده ی پرس کردن تیم حریف است. پرس کردن شدید باعث می شود که جلوی حملات تیم حریف گرفته شود ولی این باعث می شود که بازیکنان سریع تر و بیشتر خسته شوند و امکان مصدومیت بازیکنان هم به وجود می آید. پیشنهاد می شود در مقابل تیم های ضعیف از پرس های شدید استفاده نکنید.

قسمت Tackling styleحالت تکل کردن تیم حریف را نشان می دهد تکل های شدید باعث می شود که جلوی حملات تیم حریف گرفته شود ولی این باعث می شود که بازیکنانتان کارت زرد و قرمز بگیرند.

قسمت Marking stlye شدت یار گیری را نشان می دهد.  Zonal  ، نوعی پوشش دفاع منطقه ای است و man to man  که باعث خستگی بیشتر بازیکنان می شود ، یارگیری نفر به نفر را نشان می دهد.

و در نهایت قسمت Play offside trap برای حالت آفساید گیری است که این حالت هم باعث خستگی بیشتر ولی در عوض باعث استحکام خط دفاعی می شود.

 • صفحه اختصاصی بازیکن:

وقتی روی بازیکنان کلیک میکنید ، صفحه ی مربوط به خصوصیات و ویژگی های بازیکنان باز می شود.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/18063uhp2p7uqo2rv1a3.jpg

توی نمای کلی ، اسم بازیکن ، نام تیمی که بهش تعلق داره  قدرت، پست و مهارت ویژه ( در تصویر فوق ، دریبل زنی ) به نمایش درامده. البته قدرت هر بازیکن به چند صورت نمایش داده می شود. بازیکن خوب در هر سطحی با ۵ ستاره و یا ۱۰۰% نمایش داده می شود. هر بازیکنی در هر سطحی ، به اندازه ی یک ستاره از سطح بالایی یا سطح پایینی خود فاصله دارد و یا به اندازه ی ۵ واحد قدرت. به عنوان مثال ، بازیکن ۵ ستاره ی سطح ۱ قدرتش ۲۴ است و به صورت ۱۰۰% نمایش داده می شود . بازیکن ۵ ستاره ی سطح ۲ قدرتش ۲۹ است و به صورت ۱۰۰% نمایش داده می شود بدیهی است که اگر شما در سطح ۱ باشید و دوستتان مثلا ً در سطح بالاتر از شما باشد ، احتمالا ً بازیکنان دوستانتان را با ستاره های بیشتر می بینید. در ادامه قسمت های مختلف بازیکنان را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

هر بازیکن از سه خصوصیت از لحاظ آمادگی دارد.

۱- خستگی ( Condition ) که با انجام بازی و یا تمرین کاهش پیدا میکند و با بسته های سبز رنگ و یا استراحت کردن(هر ۳ ساعت ۶ درصد) افزایش پیدا میکند.

۲- روحیه ( Morale) که با کسب پیروزی ، بازی کردن به عنوان بازیکن فیکس و یا با استفاده از بسته های آبی رنگ در حالت مطلوب قرار میگیرد و با نیمکت نشین شدن بازیکن و یا باختن بازی در حالت نامطلوب قرار می گیرد.

۳- آمادگی فیزیکی ( Injuries ) که وضعیت مصدومیت بازیکن را نشان می دهد. دقت شود بازیکن در صورت انجام بازی های متوالی و خسته بودن و انجام تمرینات سخت و فشرده امکان مصدومیت دارد که بعد از مصدومیت یا باید به اندازه ی دوره درمان استراحت کند یا باید بسته های قرمز رنگ ( به تعداد مورد نیاز ) استفاده کند و به شرایط بازی برسد

همونطور که گفتم، تب overview نمای کلی از بازیکن اعم از اسم ، قدرت، سن ، ملیت ، پست بازیکن،  قد و وزن و چپ پا بودن یا راست پا بودن بازیکن، خصوصیات ۳ گانه مصدویمیت روحی و خستگی بازیکن را نشان می دهد.

تب Skill ، نشان دهنده مهارت های بازیکن است. هر بازیکن از سه جنبه مهارت های آن نشان داده می شود. مهارت های دفاعی ، مهارت های هجومی و مهارت های فیزیکی و ذهنی که هر کدام با توجه به پست بازیکن از اهمیت بالایی برخوردار است. هر بازیکن می تواند یک توانایی ویژه نیز داشته باشد که به عنوان Special ability شناخته می شود. این توانایی ویژه باعث می شود آن بازیکن با توجه به نوع آن توانایی ، سطح بالاتری را از خود نشان دهد.

تب Stat ، آمار کلی بازیکنان را نشان می دهد. اینکه بازیکن در لیگ، جام و یا لیگ قهرمانان چه تعداد بازی کرده، چند بار بهترین بازیکن زمین شده ( Man of the match )، چندتا گل زده و چند پاس گل داده ، مشاهده می شود. دقت شود، تعداد گل و پاس گل این بازیکن فقط در فصل جاری نمایش داده می شود و برای دیدن تمامی گل هایی که بازیکن از ابتدای حضورش در باشگاه تا الان زده ، قسمت انتهایی نشان داده شده تحت عنوان Club Goals . قسمت Form هم مربوط به نمره ای است که بازیکن در بازی های اخیر گرفته . بهترین نمره ، ۱۰ است و نمره ی متوسط بازیکن ۶٫۵ می باشد. ۱۰-۶-۷-۹ نشان دهنده ی این موضوع است که بازیکن آخرین بازی نمره ی ۱۰ گرفته ، بازی قبلش نمره ی نسبتا ً ضعیف ۶ گرفته و …

تب trainer ، مربوط به قسمت تمرین های اختصاصی این بازیکن است و برای بازیکن های زیر ۳۰ سال نمایش داده می شود. با صرف توکن های بسیار زیادی امکان قوی کردن بازیکن در لحظه فراهم می باشد. یک بازیکن ۵ ستاره خوب به صورت Excellent نمایش داده می شود .

تب Contract  قسمت مربوط به قرار داد بازیکن است. هر بازیکنی حداکثر ۳ سال قرار داد می تواند ببند، در صورتی که تمایل دارید قرار داد بازیکن را تمدید کنید روی قسمت renew کلیک کنید . دقت شود که با تمدید قرارداد، اولا ً به عنوان پاداش شما باید هنگام امضای قرار داد مبلغی به بازیکن هدیه دهید(one-time bonus) ….  ثانیا ً دستمزد بازیکن ممکن است با توجه به قدرت بازیکن و سن وی عوض شود (wage)

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/b6xmger16ws1voley2p.jpg

مثلا ً توی عکس بالا ، بازیکنی که ۱ فصل از قراردادش باقی مانده بود رو میخوایم تمدید قرار داد کنیم. در صورت تمدید، این بازیکن سه فصل دیگه بازی خواهد کرد با همون دستمزد قبلی ۱٫۷k و برای امضا کردن قرار داد جدید هم باید ۵۲۰۰ واحد پولی بهش بپردازیم. یادتون نره قبل از تمدید قرار داد بازیکن، به عملکرد قبلیش نگاه کنید و  قرارداد بازیکنانی رو تمدید کنید که عملکرد خوبی داشتن !

و در نهایت تب آخر ، تب offer هست که قسمت مربوط به پیشنهادات بازیکن از سوی سایر باشگاها است که اگر باشگاهای دیگری بخواهند این بازیکن را به خدمت بگیرند در این قسمت پیشنهاد آنها نمایان می شود. در خصوص نقل و انتقالات به طور مفصل در قسمت مربوط توضیح داده می شود.

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.

موفق باشید.

(top-eleven.ir)

Advertise Here

14 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. ریتایر این نکست سیزن ( فصل بعد منقضی میشه ) . این یعنی این فصل که تموم شه بازیکن میره ؟ یا اینکه فصل بعدی هم بازی میکنه بعد میره ؟

  • یعنی فصل بعد هم بازی میکنه و بازنشسته میشه. اگر بعد از این فصل قرار بود بره میگفت این فصل بازنشسته میشه.

 2. سلام خسته نباشید خدمت دوستان تاپ الونی.
  سوال من اینه که چطور میتونم ترکیب نیمکت ذخیره هنگام بازی را مرتب کنم؟
  (یعنی موقعی که تیم داره بازی میکنه و میخوام تعویض کنم ام بازیکنا مرتب نیستن.)

  • سلام
   اگر منظور شما اینه با ۱۱ بازیکن اصلی قاطی شدن که باید بر روی POS بزنید تا مرتب بشن.

 3. سلام بازیکنان جدید که خریداری میکنیم چرا نمیشه بیاریمشون داخل بازی وقتی تعویض میکنم سیو نمیشه؟؟

  • اگر تعداد بازیکنان تیمتون بیشتر از ۲۲ تا باشه ، شما نمیتونید با بازیکنای جدید قرارداد ببندید و از آنها استفاده کنید.
   حداکثر ۲۲ بازیکن می تونید داشته باشید ، یعنی ۱۱ تا که اصلی هست ، ۷ تا ذخیره و ۴ تا بازیکن هم رزرو !

 4. سلام
  فلش سیاه زیر بازیکنان تو قسمت squad که رو به جلو و رو به عقب هست چیکار میکنه ؟

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی