Code Center
Advertise Here
Advertise Here

بهترین پاس گل دهنده در تیم

مطمئنا تا به حال شده که بازیکنی از شما در لیگ جز لیست بهترین گلزنان باشه. اما تا حالا شده جز بهترین اسیست ( یا بهترین پاسور) هم شده باشه ؟

چند فصلی هست که در تیم خودم بازیکنانی هست که بهترین و بیشترین پاس گل ها رو در لیگ میده . این بازیکن، خیلی خاص و ویژه نیست و یک بازیکن معمولی به حساب میاد.  قدرتش مثل بقیه و مثل بقیه بازیکنان تیمم یک قابلیت ویژه داره . شاید قابلیت ویژه کرنر زنی که داره بهش خیلی کمک میکنه که توی ضربات کرنر پاس گل بده اما نکته ای قابل تامل وجود داره که چند فصلی هست دارم اون رو امتحان میکنم …. فلش های سیاه !

فلش های سیاه رنگی که توی زمین میشه به هر بازیکنی داد تا جهت حرکتی آنها رو به نوعی مشخص کنه . کافی ست روی بازیکن ضربه بزنید تا فلش سیاه ظاهر بشه.

 

در مورد فلش های سیاه رنگ توی هیچ منبعی از اون ها صحبت نشده . با یه سرچ ساده میتونید توی صفحات مختلف و توی منابع مختلف از بازی چه رسمی چه غیر رسمی ، متوجه بشید که کوچکترین اشاره از کاربرد آنها داده نشده که چه فایده ای دارند . آیا اگر این فلش ها برای بازیکنان تعریف بشوند ، دامنه حرکت بازیکنان بیشتر میشه ؟ آیا بازیکنان با آزادی بیشتری حرکت میکنند ؟ آیا به یک پست جلو تر یا یک پست عقب تر می روند …. و اگر نباشند ،چه اتفاقی می افته و چه ویژگی از بازیکنان کم میشه ؟

تنها راهی که میشه فهمید ، تست کردن آنها روی چند بازیکن هست . من ، این فلش ها رو روی چند بازیکن تست کردم و ظاهرا روی بعضی بازیکنان خیلی جواب میده . علل خصوص در فاز حمله ، روی بازیکنانی با ویژگی مهاجم سایه  Shadow Striker  خوب جواب میده و باعث میشه اگر بازیکنی با این قابلیت ویژه در یکی از پست های AMC_AML_AMR باشه ، درصد و احتمال گلزنی ش بیشتر بشه . برای بازیکن هایی با قابلیت ویژه کرنر زنی و بازی سازی هم این فلش ها اگر رو به جلو تعریف بشه ، احتمال اینکه پاس گل بدن بیشتر میشه .

البته این صحبت ها همه در حد تجربیات و احتمالات هست . ممکنه این صحبت ها ، تعریف مناسبی برای این فلش های سیاه رنگ نباشند . اما چیزی که به شخصه برای من اثبات شده اینه که این فلش های سیاه رنگ ، الکی و بی فایده و به قول خودمونی ، کشک نیستند !

در این تیم ، بازیکن بال سمت راست Kiani  رو در نظر بگیرید که فلش رو به جلو گرفته .

 

همانطور که میبینید با مرتب کردن بازیکنان تیم بر اساس بیشتری پاس گل داده شده ، متوجه میشید که این بازیکن بیشترین پاس گل رو داده و حرف ما رو تا حد زیادی ثابت میکنه.

 

خب اجازه بدید مجدد برگردیم به صحبت های اولی که در مطلب کردیم . بهترین پاس گل دهنده ی تیم شما چه ویژگی داره . از همین الان شروع کنید به جمع کردن این اطلاعات . به صفحه ی Squad تیمتون برید و روی گزینه A بزنید تا بازیکنانتون بر اساس بهترین پاس گل دهنده مرتب بشوند ( مانند عکس فوق)  یه مدت این کار رو کنید . من  با توجه به اینکه بازیکنانم رو حداقل ۵ فصل نگه میدارم ، مدتی هست که دارم این کار رو میکنم . تجربه ثابت کرده که بازیکنانی که فلش سیاه به سمت جلو میگیرند بیشترین پاس گل رو میدهند . البته دقت کنید من توی هر بازی فقط به یک بازیکن این فلش سیاه رنگ رو میدم و اون بازیکن ، بازیکن گوش سمت راست هست که یا قابلیت ویژه دریبل زنی داره یا قابلیت ویژه کرنر زنی و جالبه بدونید که عملکرد هر دو هم تقریبا شبیه هم هست با این تفاوت که بازیکنی که قابلیت ویژه کرنر زنی داره اندکی بیشتر پاس گل داده و اون هم بخاطر کرنر هایی هست که منجر به گل شده . باز هم توجه کنید ، شاید این مطلب اثباتی دقیق بر کاربرد فلش سیاه رنگ نباشه و ممکنه بیشتر جنبه ی تجربی داره .

شما هم امتحان کنید و نظراتتون رو در مورد این فلش های سیاه رنگ برای ما کامنت کنید.

آخرین اخبار بازی تاپ الون را از بزرگترین کانال تاپ الون دنبال کنید .

Advertise Here

28 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام کاش یه گروه بزنید با سرمربی های دیگه تبادل نظر کنیم و ترکیب بپرسیم…اسوسییشن هامون هم بهتر میشه

 2. سلام من میخوام یه چیز شاید عجیب بگم
  تجربه تو. این بازی به من ثابت کرده که بازیکن هرچی مسن تر باشه بیشتر خطا میکنه من هرچی بازیکن+۲۷دارم تو لیگ حد اقل یک بارو اخراج شدن اما بازیکنای جوانم یک کارت زردم نگرفتن

 3. درود دوستان عزیزم ، خیلی روی نحوه بازیکنا در حال بازی دقت کردم و فلشهارو روی بازیکنای مختلف تست کردم
  فلش رو به جلو ‌:
  وقتی به یک بازیکن فلش رو به جلو بدیم بهش مجال حمله بیشتری دادیم ، یه چیزی توی مایه های آشلی کول زمان ونگر برای دفاعهای کناری DR و DL یا DMR و DML
  اما برای بازیکنهای پستهایی مثل AMR و AML یا MR و ML خیلی عالیه ، مثل گیگزی تکرارنشدی سرآلکس واسه ناجی یونایتد بودن ( توی این حالت معمولا ۷۰ درصد گل زده و پاس گل متعلق به این پست ها میشن
  فلش رو به جلو برای پستهایی مثل AMC یا MC برای مواقعی که به یک سورپرایز مثل اسکولزی سرآلکس فرگوسن یا روبرت پروسینسکی یا روبرت یارنی ‌هافبکای دهه ۹۰ یوگسلاوی سابق و کرواسی نیاز دارید که به کمک تیم بیاد و مثل یک منجی عمل کنه ( البته بستگی به اسکیل خود بازیکن داره )
  و حتی برای DMC مثل لوتارماتیوس واس آلمان غربی قهرمان جام جهانی ۹۰ ،
  ولی به DMR یا DML در صورتی که دفاع خیلی قوی ندارید توصیه میکنم به هیچ وجه فلش رو به جلو ندید که مثل هلند اواخر دهه ۹۰ ۵ تا بزنید ۳ تا بخورید !!
  فلش رو به عقب :
  وقتی به بازیکنی فلش رو به عقب میدیم اون بازیکن بیشتر به دفاع تیم کمک میکنه یه بازیکنی توی مایه های لیلیان تورام یا مارسل دسایی ۱۹۹۸ برای پستهای MC ی DMC و برای Dc بازیکنی مانند فرانکو بارسی دهه ۹۰ و ۸۰ یا جوزپه برگومی ۸۰ و ۹۰
  ( وقتی به یک دفاع حالت حمله و یا بالعکس یه یک هافبک یا مهاجم فلش رو به عقب بدید بازیکن چیزی حدود ۱٫۵ تا حتی ۲.۵ برابر
  در طول ۹۰ دقیقه خسته تر میشه ، بستگی به اسکیلهای آمادگی جسمانی بازیکن داره )
  من ۳ تا تیم دارم لول ۱۰ و ۱۵ و ۱۸ و این نتایج تست من روی بازیکنای هر ۳ تیم هستش و الان ۴ فصله کاملا آفلاین بازیهامو پیگیری میکنم و بعضی وقتا بونوس تمرینم صفر درصد هستش و توی تیم لول ۱۰ من بازیکن AMR و AML و ۲ تا MC با فلش جلو ، تک مهاجم با فلش عقب ، DMC و Dc وسط با فلش عقب هرفصل
  بازیکن AMR من بهترین گل زده و بیشترین پاس گل تیمم بوده و ۳ فصلشو بهترین گلزن لیگ ( رکورد یک فصل ۵۳ گل زده ) بیشترین پاس گل ( ۲۶ پاس گل رکورد یک فصل ) و یک فصل هم + این ۲ بهترین بازیکن لیگ شد ‌( با ریت ۹.۳ )
  AMR و AMC و ST هستش با ابیلیتی کاشته زن و این فصل ۲۶ ساله شده
  اینم نتیجه کامل تستهای من ، بابت صحبتهای طولانیم عذر میخوام دوستان
  پیروز و پایدار باشید

 4. سلام خسته نباشید یک مشکلی برام پیش اومده الان حدود یک هفته هست ک از طرف دستگاه هیچ بازیکن خوب و باکیفتی قرار داده نمیشه تو فهرست نقل و انتقالات این مشکلو هم ب مدیرای تاپ الون خبر دادم ولی انگار ن انگار هر موقع هم ک شده در ساعت های مختلف ب فهرست نقل و انتقالات سر زدم اما خبری از بازیکن با کیفیت و خوب نبوده باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

  • سلام
   اون قسمت فقط خود مربیان بازیکن برای فروش قرار میدن و کاری نمیشه انجام داد غیر از اینکه در ساعت های مختلف به لیست سر بزنید.

  • بر روی بازیکن میزنید بعد برای پست جدید بر روی + که در کنار Roles هست بزنید و برای ابیلیتی هم بر روی + که در کنار Special Ability هست، بعد شروع میکنید به تمرین دادن تا پست یا ابیلیتی تکمیل بشه. در ضمن اگر میخواهید بازیکن سریعتر پست یا ابیلیتی بگیره باید بسته های سبز زیاد داشته باشید و همچنین این کار برای بازیکنان زیر ۲۰ سال و گران قیمت ارزش داره چون سریع تر در تمرینات پیشرفت میکنند. این نکته هم به یاد داشته باشید در زمانی که بازیکن در حال تمرین برای پست یا ابیلیتی هست، قدرت آن افزایش پیدا نمیکند. در کل اگر بازیکن شما سن بالا هست و بسته های سبز کمی هم دارید این کار رو توصیه نمیکنیم. این مطلب رو هم مطالعه کنید: بخش دوم آموزش، تمرین.

 5. سلام
  بازیکنان Recommendation ارزش برای خرید دارن؟۱ بازیکن برام اومده ۱۹ سالشه ۶ استار ۲ پسته ابیلیتی دار…
  ۳۹ توکن،بنظرتون ۳۹ توکن رو بدم براش؟

  • سلام
   این بازیکن ها گران هستن اما کیفیت خوبی دارند، اگر از نظر توکن مشکلی ندارید و فکر میکنید این بازیکن به موفقیت تیم شما کمک میکنه خریداری کنید…

 6. من یه بازیکن amc amr داشتم که نسبتا پیر شده و amc بازیش میدادم و تو یک فصل ۳۸ پاس گل و ۳۰ گل به ثمر رسوند و فلش بازیکن رو رو به جلو میگذاشتم و کرنر زن هم بود

 7. سلام ..چند وقتییه که یک اتفاق عجیبی برام میفته ..یه بازیکنی این فصل گرفتم تو خط دفاع ..که به طرز غیر طبیعی پنالتی میده ..شاید باورتون نشه ولی از ۱۰ بازی که بازیش دادم ۸ بازی پنالتی داده …تا به حال چنین چیزی ندیده بودم …میخواستم بدونم چه چیزی باعثش میتونه باشه ..بازیکن ۵ ستارست ..۳۰ سالشه قابلیت ضربه سرم داره

  • راستش رو بخواید این مورد که می فرمایید ، برای ما هم عجیبه !!
   من هم به شخصه چنین چیزی ندیدم ، ولی بازیکن خوبی به نظر نمیاد .
   من بودم از تیم اخراجش میکردم !!

 8. سلام ی سوال داشتم به نظر شما که بیشتر تجربه دارید فروش بازیکن برای بدست اوردن بودجه کار درستی هست یا نه حتی اگه بازیکن خیلی خوب باری میکنه چی من ی دروازبان ۱۹ ساله دارم قدرتش عالیه توی استاس کلیک کردم دیدم ۳ ملیون قیمتشه وسوسه شدم که بفروشمش بودجه ندارم به نظرتون کار درستیه یا ن ممنون میشم جواب بدین

 9. عرض ادب خدمت مدیریت سایت
  عرض شود ک بنده طی ۳ فصل گذشته دو بارتریپل و یکبار دبل داشتم جلو هرتیمی هم یک سیستم میذاشتم ک در مجموع ۳ فصل گذشته کلا ۵ بار باختم!!!!
  اما این فصل با وجود خرید بازیکنان بسیار عالی ک همگی زیر ۲۰ سال هستند و همینطور اکثر بازیکنان فصول قبل،همین ابتدای کار ۵ باخت در لیگ داشتم!!!!!
  به عنوان مثال مهاجم ۱۹ ساله تک زن ۱۰۷%اوریج کل و ۱۳۹%اوریج اتکینگ هنوز توی لیگ گل نزده!!!!
  مالکیت توپ حدود ۷۰%در اکثر بازیهاست…
  ممنون میشم اگر کمکم کنید

  • سلام
   بعد از خرید بازیکنان جدید باید زمان دهید تا هماهنگ شوند مخصوصا” بازیکنان زیر ۲۰ سال که کم تجربه هستند. با تغییر سیستم و تاکتیک هم میتونید شرایط رو تغییر دهید.

   • ممنونم از پاسختون
    یعنی این یک موضوع روتین و ثابت شده هست یا اینکه صرفا بر مبنای تجربست؟؟؟؟

    • چیزهایی که ما بیان میکنیم بیشتر بر اساس تجربه هست و در این بازی ۱۰۰ درصدی وجود نداره. تجربه مربیان هم از چیزهای ثابت شده بدست میاد اما ممکن هست برای مربی دیگر این اتفاق حتما” بوجود نیاد.

 10. سلام به نکته ای خوبی اشاره کردین این فلش ها الکی نیستن من بهشون اعتقاد دارم اکثرا من روی مدافعان کناری و وسط تست کردم اگر مدافعان کناری فلششون رو به جلو باشه بازیکن راحت تر حمله میکنه و به قول معروف نفوذ میکنه که حتی شده پاس گل یا توی فینال کاپ گل هم زده شده توسط مدافع اما روی دفاع وسط اگر رو به جلو باشه خطرناکه ممکنه بازیکن پست خودش رو ول کنه و این خلا باعث دریافت گل بشه پس رو به عقب قرار بدید که مدافعانتن سایه به سایه با مهاجم تیم حریف حرکت کنند و نکته بعدی اگر تیمتون رو به افساید گیری تشویق میکند و فلش مدافع اخرتون رو به عقب باشه بازیکن اشتباه میکنه چند بار شده برام پیش اومده پس یکی رو انتخاب کنید

 11. اکثرا پست amr پاس گل میده پست aml گل میزنه این تو بیشتر تیم ها هست ک بهترین پاسورشون amr یا mr هست

 12. با سلام خدمت دوستان عزیز.
  من هم تقریبا ۲ سال هست بازی میکنم و در تمامی بازی ها جهت فاش بازیکن ها رو مشخص می کنم.بهترین پاسور که در تیمم حضور داشته در قسمت AMR-ST با فلش رو به جلو و قابلیت سانتر.که در یک فصل ۲۳ تا پاس گل داد.

 13. من حدود دو سال دارم بازی میکنم و آمارو تجربه به من ثابت کرده هافبک های جناح(MLوMR)اگر مهارت ضربه آزاد داشته باشن و فلش تهاجمی داشته باشن هم عالی گل میزنن و هم عالی پاس گل میدن این نوع بازیکنان همیشه بهترین بازیکنای تیم من بودن

  • من ترکیبم butterfly هست و گاهی هم براساس ترکیب حریف به جای بال چپ و راست و تک فوروارد، amc میذارم و دو تا فوروارد توصیه م هم اینه که تیمتونو همیشه در سطح چهار یا پنج ستاره نگه دارید یه بازیکن کم سن و گرون که ستاره تیمتون هست رو تمرین بدید تا هفت هشت ستاره بشه اینجوری هم آقای گل میشه هم اسیست لیدر
   هم اینکه آخر فصل میتونید بازیکنای درصد بالا که فوق‌العاده نیستن رو بفروشید ( تا فصل بعد حریفای سطح بالا و ناعادلانه نداشته باشید) و بعد از شروع فصل جدید بازیکن قوی بخرید.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*