Code Center
Advertise Here
Advertise Here

تقابل با حریفان قوی تر در چمپیونز لیگ یا کاپ !

به نظرتون آیا این عادلانه است که با حریفانی قوی تر در چمپیونز لیگ (CL) یا کاپ (Cup) روبرو شویم ؟

طبیعی هست که هیچکس از روبرو شدن با حریفانی حتی یک سطح بالاتر راضی نباشه ولی گاهی اوقات چاره ای نیست و این اتفاق می افتد و حتی باعث میشه رویای ۳ گانه کردن از مربی رو بگیره. این اتفاق زمانی می افتد که شما تیمتون بسیار قوی هست و مجبور هستید با تیم های هم قدرت خودتون بازی کنید که احتمالا ً هم سطح شما نیستند !

نه تنها در CL ، بلکه در CUP هم من موافق روبرو شدن با حریفانی با سطح بالاتر نیستم. ولی خب چاره ای نیست و بازی تاپ الون بر حسب سیستم قرعه کشی عادلانه این قرعه رو انتخاب می کنه و منطق این قرعه کشی هم به این صورت هست که تیم هایی با قدرت مشابه رو با هم یک جا قرار میده ( و به سطحی که تیم ها هستند کاری نداره )

مثلا ً دو تیم هر دو با قدرت مشابه ۵۰ ، ولی در سطح های متفاوت با هم روبرو می شوند. خب این به خودی خود چیز بدی نیست اما زمانی شرایط دشوار میشه که تیم سطح بالاتر قبل از انجام بازی اقدام به خرید بازیکنانی قدرتمندتری میکنه چون در لیست Transfer بازیکنان بهتری را نسبت به تیم سطح پایین تر میتونه جذب کنه .

این موضوع معمولا ً برای تیم هایی با قدرت ۶ ؛ ۷ و ۸ ستاره بسیار درد آور و آزار دهنده است. تصور کنید بعد ازساخت تیم حرفه ای ۷ – ۸ ستاره و این صرف همه زمان و هزینه ، شما به یک تیمی می خورید که ۹ ستاره هست و از شما بسیار قوی تر می باشد و شما رو حذف می کنه ! این مورد بار ها و بارها برای شخص من به وجود آمده و باعث شده که دستم از ۳گانه کوتاه بمونه !

بعد از جستجویی که انجام دادم یه قانون جالبی در قسمت راهنمای بازی دیدم :

” ممکن است که لول مربی ها در چمپیونزلیگ با هم تفاوت کند، ولی خب این موضوع به هیچ وجه در شانس برنده شدن تیم ها تاثیر نخواهد گذاشت. علاوه بر این، لول باشگاه شرکت کنندگان در تورنومنت چمپیونز لیگ، ممکن است با هم یکسان نباشد چون قبل از قرعه کشی مشخص نیست که چه تعدادی از تیمهای هم سطح در یک سرور وجود دارند. البته نحوه ی سید بندی فقط به سطح مربی و سطح باشگاهها و تعداد تیم های در یک سرور بستگی نداره، بلکه به عملکرد تیم ها در بازیهای اخیر آنها در دوره های قبلی چمپیونز لیگ هم بستگی دارد. بنابراین این موضوع برای همه ی مربیان در چمپیونز لیگ صادق است و هیچ تبعیضی وجود نخواهد داشت. “

خب به این نکته توجه کردید که در قسمت اول عنوان شد :

” این موضوع به هیچ وجه در شانس برنده شدن تیم ها تاثیر نخواهد گذاشت “

خب به نظر من این جمله به هیچ عنوان صحیح نمی باشد و بسیار متاسف هستم که این جمله رو در اینجا می بینیم ، چون چند وقت پیش در مورد این موضوع صحبت کرده بودم و دوباره قصد دارم ثابت کنم که این جمله سراسر پر از ایراد است. اینکه یک تیم سطح بالاتر همواره شانس بیشتری برای برنده شدن خواهد داشت حتی اگر قدرت تیم ها با هم مساوی باشد و این موضوع تاثیر منفی بر روی تیم سطح پایین تر خواهد داشت.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/4scfsvznqg1ktccdx0o.jpg

تصور کنید دو تیم A و B با هم رقابت کنند که تیم A لول ۱ باشد ولی تیم B لول ۲ باشد.

۱ – تیم سطح پایین تر از لحاظ قدرتی همواره در خطر ضعیف بودن از تیم سطح بالاتر قرار دارد. حال تصور کنید هر دو تیم به قدرت ۹ ستاره بروند. اما ۹ ستاره ی تیم B به اندازه ی ۵ واحد قدرتی از ۹ ستاره تیم A قوی تر و بیشتر است . این اتفاق در حالی رخ می دهد که بازیکنان تیم A به حداکثر قدرت رسیده اند و جایی برای پیشرفت ندارند .

۲- از لحاظ قدرت مالی ، تیم B ، به مقدار قابل توجهی از لحاظ مالی ، بهتر از تیم A است. اینکه عنوان میکنم به اندازه ی قابل توجه ، به معنای واقعی یعنی قابل توجه ، یعنی صدها توکن. تیم B ، بازیکنی ۵ ستاره را از بازار نقل و انتقالات مثلا ً با ۱۰ – ۱۵ توکن خریداری میکند اما تیم A ، همان بازیکن با همان قدرت را از بازار نقل و انتقالات نمیتواند تهیه کند و مجبور است از قسمت Squad و با صرف ۶۰ – ۷۰ توکن چنین بازیکنی را بخرد و با یک حساب ساده متوجه می شوید اگر دو تیم غیر هم سطح بخواهند با هم به صورت عادلانه بازی کنند، تیم سطح پایین تر نیاز به صرف چیزی حدود ۱۰۰۰ توکن دارد. این در حالی است که دو تیم غیر هم سطح در شرایطی عادلانه بخواهند روبروی هم قرار بگیرند!  بنابراین تیم سطح پایین تر همواره دچار ضرر شدید مالی خواهد شد.

بنابراین ملاحظه میکنید با همین دو دلیل محکم، میتوان ثابت کرد که هنگامی که دو تیم غیر هم سطح در مقابل هم قرار می گیریند شرایط به هیچ وجه عادلانه نیست و همواره در حق تیم سطح پایین تر اجحاف خواهد شد. البته دلایل دیگری نیز می توان پیدا کرد مانند امکانات بیشتر باشگاه های سطح بالاتر چون وقت بیشتری داشته اند تا مثلا ً زمین تمرین یا استادیوم بهتری داشته باشند  یا غیره ، اما چیزی که وحشتناک به نظر میرسد همین دو موردی که به آن ها اشاره کردیم . شما وقتی به تیم سطح بالاتر می خورید، اگر بخواهید رقابت عادلانه ای داشته باشید ناخوداگاه باید هزینه ی بیشتری برای آماده سازی تیمتان کنید تا شاید بتوانید شرایط را مساوی کنید و شانس بردن داشته باشید.

من به شخصه، اصلا ً این سیستم قرعه کشی که بر مبنای قدرت و کیفیت (Quality) تیم ها است رو دوست ندارم، ای کاش سیستم قرعه کشی بر اساس سطح (Level) تیم ها انجام میشد. از طرف دیگر تا جایی که متوجه شده ایم ، در چند فصل اخیر سیستم قرعه کشی لیگ و چمپیونز لیگ به نحوی تغییر پیدا کرده که تیم ها بیشتر با دوستان خودشون روبرو می شوند و این نیز به نوعی عجیب است!

به هر حال چیزی که واضح به نظر می رسد این است که با این سیستم قرعه کشی شانس تیم هایی بیشتر است که هم سطح با رقابت ها باشند. همانطور که میدونید رقابت های کاپ و چمپیونز لیگ یک سطحی دارند که در صفحه ی Manager می توانید آین سطح را ببینید. مثلا ً سطح کاپ رو زده سطح ۱۷ ، یعنی قوی ترین تیم یا بهتر است بگیم بالاترین سطح تیم در این رقابت سطح ۱۷ بوده و سایر تیم ها سطحشون کمتر از ۱۷ است مثلا ً سطح ۱۲ – ۱۳ . در این حالت به نظر میرسه تیم های سطح ۱۲ یا ۱۳ یا حتی تیم سطح ۱۶ هیچ شانسی برای قهرمانی در این رقابت ها را نداشته باشه حتی اگر صدها توکن صرف خرید و قدرتمند کردن بازیکنان و باشگاهش کنه می تونه با یک قرعه ی بد به راحتی از دور مسابقات کنار بره.

شما چی فکر میکنید ؟ تا حالا پیش اومده که با یک قرعه ی نا عادلانه از دور رقابت های CUP یا CL کنار برید ؟

عضو کانال تلگرام ما شوید تا از آخرین اخبار مطلع باشید.

 

Advertise Here

14 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. میشه گفت بعضی وقت ها درسته و بعضی وقتا غلت.مثلا من ۱ماه پیش تو CLبا یک نفر افتادم۴۰درصد از من قوی تر و تو بازی رفت و برگشت سوسکش کردم ولی در فینال هم با همچین تیمی افتادم ولی باختم و نظرم اینه هر مربی به اندازه میزان تجربه تیمش میتونه ببره و از وقتی تجربش از تیم مثلا من۴ هستم ولی اون۵ بالاتر باشه میتونم به راحتی بازی رو ببرم

 2. من یه مربی تازه کارم
  لول ۳ !
  اما توی چمپیونز ، کاپ و لیگ قبلی ، با وجود تیمهایی به مراتب قویتر ، تونستم سه گانه رو بدست بیارم
  چند بازی بشدت سخت توی کاپ و چمپیونز داشتم با تیمهایی که ده بیست درصد بالاتر از من بودن ، وبه لطف پنالتی ها تونستم شکستشون بدم

  به نظرم نظر یکی از دوستان بابت به چالش کشیدن هنر مربی گری و تیمت ،نظر درستیه

 3. درسته ولی به نظر من به هنر مربی و اینکه چه سیستمی وچه ترکیبیو ارائه بده هم خب هست

 4. سلام من موافقم که لول ها فرق کنه چون در لیگ قهرمانان اروپا روستوف با بارسا یا بایرن برابر نیست هست؟؟؟؟

 5. چرا من بازیکنی رو خریدم ولی میگه قرارداد بنویس هرچقدر هم میزنی رو sign نمیشه لطفا راهنمایی کنید داره میپره

  • حتما لیست بازیکنان شما پر شده، باید ۱ بازیکن رو بفروشید تا بتونید با بازیکن جدید قرارداد ببندید.

 6. من دیروز توی چمپیونزلیگ با یه تیم بازی داشتم که قدرتش ۱۰۴ و ۶ ستاره بود منم ۸۵ و ۵ ستاره ، ولی لهش کردم !! به نظر شما خدا بازی برگشت و به خیر کنه ؟ یا نه برگشت توی زمینش هم سوسکش میکنم ؟؟

  • سلام من میگم این کار هم خوبه هم بد
   بدیش اینه ک یه نفر تو فینال به یکی میخوره ک دوبله از خودش قویتر هستش و نامردی میشه
   اما خوبیش اینه ک میتونی خودتو بسنجی!!
   ببینی ایا تو مربی هستی ک بتونی جلو تیم قوی تر از خودت برنامه بریزی برای توقف تیم یا حتی برد اون!!!

 7. اقا من تو لیگ های سخت میفتی چرا اونوقت همه ۲۰ یا ۳۰ درصد بالاتر هستن من قوی میکنم خودمو فصل مون میشه ۱۰ درصد ولی بارم میبازم چرا

 8. من متاسفانه همیشه چنین بلای سرم میاد توکن نمیشه خرید مجبورم با ترس و لرز یک توکن یک توکن مصرف کنم

 9. سلام.
  اصلا موافق نیستم.من تیم های بالاتر غز سطح خودم را بچالش می کشم و اونا رو می برم.حتی اگه تیمی ۲۰-۳۰٪ از من قوی تر باشه بازم به سختی یک گل می زنه.به نظرم این پست صحیح نیست و همهچیز به هنر سرمربی بستگی داره

  • سلام
   من کاملا موافقم
   تیمم لول ۲۱هستش،همین فصل در قرعه کشیCLبا یه تیم افتادم که لولش۲۳تمام بازیکناش۸ستاره هستن و متاسفانه بازی رفت رو باختم.
   و این پست کاملاً صحیح بود.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی