Code Center
Advertise Here
Advertise Here

خرید بازیکن با استعداد جهت تمرین دادن

در هر فصل ، وقتی میخواید بازیکن جدید بخرید ، با گزینه های زیادی در قسمت بازار نقل انتقالات ( Transfer ) روبرو هستید . اگه قصد خرید بازیکنی جهت تمرین دادن و پیشرفت دارید باید به این مطالب توجه داشته باشید … 
مطالبی که برای درک بهتر نیاز به مطالعه دارید: بخش دوم آموزش، تمرینهمه چیز در مورد قابلیت ویژه بازیکنان

بازیکنانی که به صورت ۲۴ ساعته و هر ۴ دقیقه یک بار در لیست فروش قرار میگیرند ، برخی از این بازیکنان ، مربوط به مربیانی هستند که قصد فروش آنها را دارند اما برخی علل خصوص بازیکن های زیر ۲۰ سال ، بازیکنانی هستند که توسط خود سیستم تاپ الون ایجاد شده و توسط تیم های پیش فرض و رباط ها به فروش میرسند. قصد داریم نگاهی داشته باشیم به شرایط بازیکن ها که کدام بازیکن بهتر است؟ 

قانون کلی به این صورت است که گران ترین بازیکن در هر لول (Level) ، با استعداد است و در تمرینات سریع پیشرفت خواهد کرد . منظور بازیکن ۵ ستاره (از نظر درصدی چیزی بین ۹۵ الی ۹۹ درصد) و ۱۸ ساله که در بهترین حالت خود قرار داد و گران ترین بازیکن ممکن در سطح و لول تیم شماست. برای شناسایی این بازیکن کافیست گران ترین بازیکن را شناسایی کنید ، بازیکنی در تمرینات زود پیشرفت میکند و با رعایت چند نکته در حین تمرینات ، در سریع ترین حالت پیشرفت خود قرار میگیرد! در جدول زیر ، گران ترین بازیکن ها در هر لول ، از لول ۱ الی ۳۹ مشخص شده و شما میتوانید با در نظر گرفتن عدد Market Value یا ارزش بازیکن ، گران ترین بازیکن ها را شناسایی کنید. 

 

– به عنوان مثال در لول ۵ گرانترین بازیکن ۱۰-۱۱ میلیون هست(عکس پایین). در قسمت Transfers و بخش مزایده(Auctions) بازیکنان را بر اساس قیمت(Value) مرتب کنید و به دنبال گرانترین بازیکن در لول خود باشید. البته ممکن هست پیدا کردن گرانترین بازیکنان کمی زمان بر باشد و اینکه هزینه پولی و توکنی بیشتری داشته باشد اما ارزشش رو داره چون در تمرینات و بازی ها سریعتر پیشرفت میکنند و با تمرینات مناسب میتوانید بازیکنی با کیفیت بسازید و برای چند فصل از آن استفاده کنید.

 

برای مطمئن شدن از این که این بازیکن یک بازیکن با استعداد و سرعت پیشرفت بالا هست یا نه ، وقتی که بازیکن جوان و با استعداد با قیمت گران خریدید ، برای آن یک پست جدید یا یک ابیلیتی (قابلیت ویژه) ایجاد کنید(عکس پایین اولی) و سپس یک دسته از تمرینات متنوع برای او تنظیم کنید به طوری که خستگی ناشی از تمرینات که در قسمت روبروی آن (condition loss) است، چیزی بین ۱۵ الی ۱۸ درصد شود(عکس پایین دومی)، اگر این بازیکن با استعداد باشد ، در هر بار تکرار تمرینات ابیلیتی یا پست جدید به آن اضافه خواهد شد(عکس پایین سومی) و در نتیجه بعد از ۵۰ مرتبه تکرار تمرین پست جدید به این بازیکن اضافه خواهد شد یا بعد از ۴۰ الی ۵۰ مرتبه تمرین ، قابلیتی ویژه ( بستگی دارد چه قابلیتی باشد) به این بازیکن اضافه میشود.

 

 

دقت کنید ، نتایج تمرینات ممکن است متفاوت باشد ، ممکن است بازیکن شما در هر جلسه و هر مرتبه از تمرین مقداری متفاوت خسته شود . اما به طور میانگین بعد از ۴ مرتبه تمرین انرژی بازیکن تقریبا ً خالی میشود و انرژی بازیکن که به زیر ۳۰ درصد برسد باید با بسته های سبز انرژی بازیکن رو بالا ببرید تا بتوانید دوباره تمرینات رو ادامه بدید.

در نتیجه با یک حساب سر انگشتی و تقریبی میتوان به این نتیجه رسید که برای ایجاد پست جدید به یک بازیکن چیزی حدود ۵۰ الی ۵۵ بسته سبز رنگ نیاز است. برای یک قابلیت ویژه نیز به همین صورت، اگر قابلیت ویژه نیاز به ۵۰ اسکیل پوینت باشد(مثل قابلیت دریبل زنی). اما اگر ۴۰ اسکیل پوینتی باشد (مثل قابلیت کرنر زنی) مقدار کمتری از ۵۰ بسته سبز لازمه . اما توجه شود که اگر بازیکن ضعیف تر باشه تعداد بسته سبز کمتری لازمه ، مثلا” اگر بازیکن ۴ ستاره و قدرتی کمتر از ۸۰ درصد داشته باشه ، چیزی حدود ۴۰ بسته سبز لازمه تا یک پست جدید یا یک قابلیت ویژه به آن اضافه بشه.

اما در صورتی که شما قصد ایجاد کردن یک پست جدید و یا یک قابلیت ویژه ندارید … و میخواهید مطمئن شوید بازیکنی که خریدید با استعداد است یا خیر. مطابق آنچه که توضیح داده شد یک دسته از تمرینانت متنوع و البته متناسب با پست آن ، برای او تنظیم کنید به طوری که خستگی ناشی از تمرینات که در قسمت روبروی آن (condition loss) است ، چیزی بین ۱۵ الی ۱۸ درصد شود. اگر این بازیکن با استعداد باشد ، در هر بار تکرار تمرینات ، باید چیزی حدود ۴ یا ۵ تا اسکیل جدید هر کدام +۱ ایجاد شود . مثلا ً فرض کنید مهاجمی ۱۸ ساله و ۵ ستاره و گران قیمت خریدید . یک دسته ۶ تایی تمرین برای او در نظر گرفتید. با هر بار تکرار این تمرین ، باید ۴ تا اسکیل مثلا ً Finishing +1  و +۱ Shooting و +۱ Driblling و ۱+Speed در این بازیکن ایجاد شود.(عکس پایین) بدیهی است که اگر تعداد اسکیل های اضافه شده در هر بار تمرینی با خستگی ۱۵ الی ۱۸ درصد ، کمتر از ۴ تا باشه یعنی این بازیکن با استعداد و سرعت پیشرفت بالا نیست!

تعداد بسته ی سبز لازم برای افزایش قدرت بازیکن هم در این قسمت با توجه به تجربه میتوان پیدا کرد . بازیکنی با استعداد رو اگه بخواهیم از قدرت ۸۰ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش قدرت بدیم باید چیزی حدود ۷۰ الی ۸۰ بسته سبز مصرف کنیم و برای افزایش قدرت همین بازیکن از ۱۰۰ درصد به ۱۲۰ درصد چیزی حدود ۱۲۰ بسته سبز لازمه.

*نکته ها:

۱- اگر بازیکن ۱۸-۱۹ ساله ۵ استار و گران قیمت خریدید و قصد داشتید به آن ابیلیتی یا پست جدید بدید در همان ابتدا این کار رو انجام بدید یعنی قبل از اینکه بازیکن ستاره بگیره چون هر چه ستاره بازیکن بیشتر شود سرعت پیشرفت آن کندتر میشود.

۲- هر چه سن بازیکن بالاتر برود، سرعت پیشرفت آن کمتر میشود. بهترین زمان پیشرفت بازیکن از ۱۸ تا ۲۳ سالگی هست و بعد از آن افت محسوسی از نظر پیشرفت در تمرینات دارد.

۳- وقتی ابیلیتی یا پست جدید برای بازیکن تعریف میکنید دیگه قدرت بازیکن افزایش پیدا نمیکنه تا زمانی که ۴۰ یا ۵۰ Skill Point آن کامل شود. اگر پشیمان شدید باید بر روی Pause بزنید.

 

۴- تمریناتی که برای ابیلیتی یا پست جدید انتخاب میکنید مهم نیست چه نوع تمریناتی باشد، فقط مجموع تمریناتی که انتخاب میکنید ۱۵ تا ۱۸ درصد از انرژی بازیکن کم کند. مثل عکس پایین که مجموع ۶ تمرین ۱۶٫۵ درصد از انرژی بازیکن کم میکند.

 

۵- برای افزایش قدرت بازیکن مهم هست که چه نوع تمریناتی انتخاب میکنید. تمرینات هر بازیکن رو باید طبق مهارت های تخصصی(Skills) بازیکن در پست خود انتخاب کنید، در عکس زیر اسکیل های تخصصی هر پست با علامت قرمز مشخص شده:

 

اگر نظری در رابطه با بازیکنان با استعداد و تمرین دادن آنها دارید بیان کنید…

آخرین اخبار بازی تاپ الون را از بزرگترین کانال تاپ الون دنبال کنید.

 

Advertise Here

24 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام
  هر روز که یه بازی لیگ میدی باید صبر کنی تا فرداش که دوباره بازی لیگ هست انرژی پر بشه
  یعنی با این اوضاع اصلا وقت نمیشه تمرین داد باید چیکار کرد!!! یعنی بخوای تمرین بدی فقط باید بسته سبز بدی؟

  • سلام. بله برای تمرین به بسته سبز نیاز هست. با دیدن ویدئوهای تبلیغاتی در روز میتونید ۳۰ بسته سبز دریافت کنید.

 2. سلام خسته نباشید ، در مورد بخش negotivation که جدیدا انداختن به آخرای فصل میخواستم بگم اگر آخر فصل یه بازکن از این بخش بخریم ، اول فصل بعد یه ستاره ازش کم میشه یا نه؟ خواهشا جواب بدین چند روز بیشتر وقت ندارم.

 3. سلام لطفا یکی پیام بده بگه بهم هر فصل از ی لیگ تموم میشه چند درصد از قدرت بازیکن کم میشه چند ستاره کم میشه ازش و چرا کم میشه؟ میشه کاری کرد کم نشه؟

 4. سلان خسته نباشی ی سوال دارم همین الان داخل نقل انتقالات ی نفر قدرت تیم مثبت دویست بود و هنه بازیکنان هم همینطور اومد بود ی بازی ساز بخره که پنج ستاره داشت هجده ساله وای وقتی خرید رفت تیمش اونم شد مکس و مثبت دویست چطوری میشه

  • سلام. تیمی که بازیکن رو خریده لولش از شما بالاتر بوده به همین دلیل قدرت بازیکن هاش رو بیشتر میبینید. تیمی های توی لول خودش بازیکن رو ۵ ستاره مبینین.

 5. سلام من میخوام یه بازیکن خوب بخرم و ببرم بالا و بقیه تیمم تو حالت عادی باشه و بسته سبز فقط خرج یه بازیکن کنم چندتا سوال داشتم

  ۱٫ دو تا بازیکن داریم جفتش مثلا ۱۴۰ درصد یکیش تک پسته هست و مثلا ۵ تا از اسکیل هاش روشن هست اونیکی چند پسته هست و مثلا ۱۰ تا اسکیل روشن داره طبیعتا بازیکن دومی ۱۴۰ درصد روی ۱۰ تا اسکیل سرشکن شده
  با توجه به قصدم که تیمم قراره یه تک ستاره داشته باشه به نظر شما حالت اول بهتره یا دوم؟

  ۲٫ به نظر شما چه پستی بازیکن بگیرم بهتره؟

 6. سلام شما نوشتید در لول ۵ گرانترین بازیکن ۱۰-۱۱ میلیون حالا سوال من اینه که در این لول۱۰ میلیون گراترین یا ۱۱ میلیون؟؟؟؟؟

  • سلام. این عددها تقریبی هستن برای همین ۱ عدد ذکر نشده. اگر ۱۱ میلیونی پیدا نکردید بازیکن ۱۰ میلیونی بخرید. برای پیدا کردن گرون ترین بازیکن باید وقت بزارید چون کمتر پیدا میشه.

 7. سلام من یک بازیکن با ویژگی هایی که شما برای بازیکن های با استعداد ذکر کردید خریدم هم ارزش بازیکن و هم دستمزدش کاملا با جدول بالا مطابقت داره اما اصلا با استعداد نیست

  • سلام. شما باید گرانترین بازیکن ۱۸ ساله توی لول خود را دقیق پیدا کنید و طبق اون قیمت خرید کنید. از لول ۱۶ به بعد که قیمت بازیکن ها نزدیک میشه باید در خرید بازیکن ها خیلی دقت کنید چون اختلاف قیمت ۱ میلیونی خیلی در با استعداد بودن بازیکن تاثیر داره. ما که تا الان هر چی بازیکن گران قیمت ۱۸-۱۹ ساله خریدیم با استعداد بوده حالا ممکن هست بازیکنی هم باشه استعدادش کمتر باشه اما اینجوری نیست که بدون استعداد باشه.

 8. سلام من چند تا بازیکن ب استعداد خریدم ولی تو قسمت تاکتیک شک دارم چه حالت های بزارم
  ترکیبم اینجوری هست
  DR,_DC_DC_DL
  DMC
  MC_MC
  AML_AMR
  ST
  به نظر شما چه تاکتیک های بزارم

  • باید تاکتیک های مختلف رو تست کنید و ببینید کدوم تاکتیک با سیستم شما جواب میده. اینجوری نیست که ۱ تاکتیک رو بزارید و حتما” جواب بده! تاکتیک گذاشتن به سیستم و قدرت حریف و بازیکنان شما هم بستگی داره.

 9. درود بر شما. اگر بیشتر از تمرینات قسمت فیزیکال استفاده کنیم بنظرم بازیکن دورتر خسته بشه و طاقتش بالا بره این درسته؟

  • سلام. بله اسکیل Fitness که مربوط به قدرت بدنی بازیکن هست هر چه بالاتر باشه بازیکن کمتر خسته میشه.

 10. سلام.من دو فصل قبل از آکادمیم ی بازیکن گرفتم فصل قبل تا ۱۴۰% رفت بالا و خیلی استعدادش زیاد ولی الان استعدادش اینقدر کمه که ی بازیکن ۲۵ساله ازش بیشتر استعداد داره ممنون میشم اگه جواب بدید

  • تمرین دادن همیشه خوب هست اما مقدار تمرینات در بین مربیان متفاوت هست چون به بسته های سبز و توکن هم بستگی دارد. مربیانی که بسته های سبز دارند بیشتر تمرین میدهند و بازیکنان خود را قویتر میکنند و شانس قهرمانی بیشتری هم دارند. طبیعی هست مربی که تمرین ندهد شانس کمتری برای موفقیت دارد. ۲ نوع تمرین داریم ۱- تمرین انفرادی که برای قوی کردن ۱ بازیکن استفاده میشه ۲- تمرین گروهی که برای دریافت بونوس های تمرینی استفاده میشه.

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی