Code Center
Advertise Here

خرید هوشمندانه بازیکن در تاپ الون

با نزدیک شدن به فصل جدید ، قصد داریم در مورد خرید بازیکن صحبت کنیم. زمانی که بهترین فرصت برای خرید بازیکنان تازه و جدید است …

* مقدمه *

ابتدای فصل که میشه این سوال برای هر مربی ممکنه پیش بیاد ، آیا الان وقت خرید بازیکن و تقویت تیم هست یا نه ؟

جوابش برای هر مربی متفاوت هست. اینکه چطور تیمی رو قصد دارید بسازید ؟ تیمتون ضعیف شده و قصد دارید بعد از چند فصل قدرت تیمتان را بالا بیارید ؟ یا اینکه قصد دارید برای نیمکت بازیکن بخرید ؟ درضمن بودجه ی باشگاه شما چه میزان هست؟ چه تعداد توکن دارید ؟ برنامه دارید تا چه میزانی سرمایه رو وارد نقل و انتقالات کنید ؟

در حالت کلی توصیه میشه هر فصل حتما ً حداقل ۱۱ بازیکن ۵ ستاره که حداقل ۵ بازیکن ابیلیتی داشته باشند ، در تیمتون موجود باشه. این به شما کمک میکنه که از سه جام ممکن، به احتمال فراوان حداقل ۱ جام کسب کنید و این یعنی موفقیت در تاپ الون. اگر تیمتون ضعیف تر باشه باید شانس داشته باشید که قرعه آسون بیوفته و شما بتونید قهرمان شوید ! ولی اگر جاه طلب هستید و قصد دارید سه گانه کنید به چیزی بیش از ۱۱ بازیکن ۵ ستاره نیاز دارید .

خرید بازیکن یک موضوع کاملا ً طبیعی و لازم در ابتدای هر فصل هست . بعضیا هم هستند که وسط های فصل یا اواخر فصل بازیکن می خرند که به نظر من اشتباه هست چون اون بازیکن به زودی ضعیف میشه و قابلیت ها خودش رو از دست میده ! بازیکن باید در اول فصل خریده بشه تا بتونه در تمام رقابت ها به تیم کمک کنه.

خرید هوشمندانه بازیکن به چندین عامل بستگی داره . عامل اول تاریخچه ی فصل قبل تیم شماست . شما باید در هر فصل نمراتی که بازیکنان شما در طول بازی کسب میکنند رو زیر نظر بگیرید. به عنوان مثال وقتی در تیمتان یک مهاجمی دارید که در طول فصل و در اکثر بازی ها نمره ی ۹ یا ۱۰ بگیره و عملکرد خوبی داره ، لازم نیست که شما برای فصل بعد دنبال مهاجم باشید یا اگر مهاجمی میخواید بخرید به صورت تعویضی و جانشین برای نیمکت بخرید. اما برعکس اگر دروازه بان بدی دارید که خوب کار نمیکنه باید انرژی و سرمایه تون رو بزارید برای خرید دروازه بان.

** نمرات خوب برای بازیکنان چه عددی هست ؟ **

به طور کلی برای دروازه بان نمره ی ۸ نمره ی قابل قبولی هست . برای مدافعان نمره ی ۷ یا ۸ نمره ی خوبی محسوب میشه . برای هافبک ها نمره ی ۸ یا ۹  و برای مهاجم هم نمرات ۸ – ۹ – ۱۰ نمره ی خوب محسوب میشه . واضح هست وقتی مثلا ً دروازه بانی در چند بازی پیاپی و در طول فصل اکثر اوقات نمره ی ۶ میگیره یعنی باید به فکر یه دروازه بان جایگزین باشید. از مدافعان هم نمیشه انتظار نمره ای بهتر از ۸ داشت اما اگر مدافعی رو دیدید که نمره ی ۹ یا ۱۰ میگیره ، بدانید که اون مدافع ، اسطوره ی تیم شماست  ! بهترین عملکرد رو هم از مهاجمان و هافبک های کناری تیم میشه داشت چون نقش موثر و تعیین کننده ای در بازی ها ایفا می کنند.

دقت کنید که نمرات بازیکنان را در یک بازی ملاک قرار ندید و به بازیکنان فرصت بدید که خودشون رو توی ترکیب نشان بدهند. به نظر میرسه که یک نیم فصل زمان مناسبی باشه تا بازیکنان خودشون رو نشون بدن اما توجه کنید که بازیکنان جوان ۱۸ – ۱۹ ساله ای که شما آنها رو تمرین میدید و قصد دارید چندین فصل از آنها استفاده کنید به زمان بیشتری نیاز دارند.

 *سن بازیکنان*

بازیکنان مسن بالای ۳۰ سال نخرید ! این بازیکنان اکثرا آخرین سال های بازیشون هست و شما نهایت یکی دو فصل بتونید از آنها استفاده کنید در نتیجه این بازیکنان در تیم شما بازنشسته می شوند و نمیتونید آنها رو بفروشید. در نتیجه شما از نظر پولی ضرر میکنید . اما بد نیست که چند تا بازیکن ۲۷ یا ۲۸ ساله در تیم داشته باشید به تجربه ی تیمی شما کمک میکنه . به طور کلی خیلی از مربیان تاپ الون اعتقاد دارند که میانگین سنی بازیکنان تیم بهتر است بین ۲۴ تا ۲۷ سال باشد . یعنی نه خیلی پیر نه خیلی جوان .

*خرید بازیکن*

همانطور که در موضوع نقل انتقالات صحبت کردیم ، خرید بازیکن از چند روش امکان پذیر است. به صورت تصویری و با توضیحات کامل گفتیم که روش های خرید بازیکن به چه شکل هست. به هر روشی که میخرید باید یک استراتژی مناسب داشته باشید. اما توجه داشته باشید که هیچ بازیکنی ارزشش رو نداره که بودجه ی باشگاهتون رو فدای اون کنید و به قول معروف خودتون رو نابود کنید تا بتونید یک بازیکن خاص رو به تیمتون بیارید. سعی کنید منطقی باشید چون همیشه فرصت های خوب برای خرید بازیکن هست .

**زمان مناسب برای خرید بازیکن ؟ **

تاپ الون سرور های مختلف داره. تعدادی زیادی سرور که هر کدوم از ما مربیان در یک سرور قرار داریم در سرور های ما انواع اقسام مربیان با ملیت ها متفاوت حضور دارند. زمان مناسب خرید بازیکن در اکثر سرور ها بعد از زمان پشتیبانی گیری سرور هاست . زمانی که اکثر مربیان آفلاین هستند و شما میتونید راحت تر و کمتر چکش بزنید. معمولا ً بین ساعت ۷ تا ۹ صبح علل خصوص نزدیکای ساعت ۸ صبح بهترین موقع برای خرید بازیکن هست. حتی خیلی وقت ها پیش میاد که برای خرید بازیکن فقط نیاز به یک چکش دارید و با یک توکن میتونید یک بازیکن ایده آل رو به تیمتون بیارید. مثلا ً این بازیکنی که در تصویر زیر میبیند ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح هیچ خریداری نداشته حتی در ۵ ثانیه آخر مزایده ش! یک گزینه مناسب برای خرید محسوب میشه چون هم درصد بالایی داره هم ابیلیتی دار ، و هم اینکه سنش مناسب هست.

برعکس بدترین زمان برای خرید بازیکن بین ساعت های ۶ عصر تا ۱۲ شب هست که بی هیچ وجه توصیه نمیکنیم بازیکنی بخرید مگر در حالت های استثنایی که در ادامه توضیح خواهیم داد.

**چگونگی چکش زدن ؟ **

چکش زدن و خرید بازیکن یک هنر بزرگ هست که میتونه تیم شما رو پادشاه سرورتون کنه یا اینکه به فلاکت بندازه ! اگر درست چکش نزنید تیمتون به فنا میره ! این یک خصوصیت حریص بودن و یک خصوصیت طمع کردن در همه ی انسان ها وجود داره که باید اون رو در این بازی کنترل کنید . مثلا ً با خودتون قرار میزارید که تا ۵ تا چکش برای یک بازیکن خاصی برید اما یهو چشم بهم میزنید و میبیند ۵۰ تا چکش زدید و هنوز هم دارید میزنید! در حالت کلی هیچ قاعده ای و قانونی برای خرید بازیکن نیست و تمام نکانی که در ادامه گفته میشه کاملا ً تجربی است و ممکنه درست نباشه !

**خرید بازیکن های عادی ( بدون ابیلیتی) **

بازیکن عادی که ارزش چکش زدن داره به نظر من باید بین ۲۱ تا ۲۶ سال باشه و قدرتش هم بالای ۹۰ % . در غیر این صورت ارزش چکش زدن نداره. در ضمن برای خرید این مدل بازیکنان بهتره تا ثانیه های آخر صبر کنید .اگر تا ثانیه های آخر کسی خریدار نبود آن وقت شما یک چکش میزنید. اینکه چند نفر چکش زده باشند و بعدش شما برید روی دست آنها چکش بزنید رو توصیه نمیکنیم . به طور کلی برای خرید هر بازیکنی ، این کار حرفه ای نیست که روی دست کسی چکش بزنید مگر اینکه شما یک گاوصندوق پر از توکن و پول داشته باشید !! بنابراین برای خرید با توکن و پول کمی که در اختیار دارید فقط باید دنبال بازیکنانی باشید که خریدار ندارند. معمولا ً در ساعتی که گفته شد از این مدل بازیکنان پیدا میشه پس نگران نباشید. اما اگر بعد از شما در ثانیه های آخر یک یا دو یا سه خریدار دیگر پیدا شد به نظرم منطقی هست که تا ۱۰ تا راند هم با آنها چکش بزنید چون ممکن است بیخیال بازیکن شوند و در میانه راه جا بزنند و شما برنده ی بازیکن شوید. اما اگر بیشتر از ۱۰ راند خواستند چکش بزنند بهتر است شما بیخیال بشید چون ممکنه مزایده تا راندهای بسیار بیشتر از ۱۰ تا بره و شما ضرری خیلی بیشتر از ۱۰ تا توکن کنید ! نکته ی بعدی اینکه اگر در ثانیه های آخر راند ابتدایی مزایده تعداد خریدارن یهو خیلی بیشتر از سه نفر شد بهتر هست که همون ابتدای کار بیخیال بازیکن شوید !

**بازیکنان ابیلیتی دار**

معمولا ً بازیکن های ابیلیتی دار خریدار زیاد داره ، پس بازیکنان ابیلیتی دار رو فقط در ساعتی که گفته شد و در شرایطی که تا ثانیه های آخر هیچ خریداری برای آنها نبود زیر نظر بگیرید و در صورت نبود خریدار در ۳ – ۴ ثانیه آخر یک چکش بزنید. اینکه تاکید میکنیم تا ثانیه های آخر صبر کنید و در صورت نبود خریدار چکش بزنید ، یک تجربه ست و بارها و بارها به ما ثابت شده که بازیکنانی که تا ثانیه های آخر خریداری ندارند ، راحت تر میشه خریدشون. البته این الزاما ً به این معنا نیست که بازیکنانی که خریدار ندارن ، بازیکنان بدی هستند ، شاید به این معنا باشه که مربیان سرور شما آفلاین هستند !

در تصویر زیر یک مثال عینی رو مشاهده کنید شما اگر با این بازیکن مواجه شوید براش چکش میزنید ؟

من اگر باشم ، به هیچ عنوان وارد این مزایده نمیشم. درسته بازیکن بسیار خوبی هست ، ۹۹% سه پسته و ابیلیتی دار و با سن بسیار مناسب . ولی دقت کنید که حداقل سه خریدار پای این بازیکن نشسته . شاید ۱۰۰ تا خریدار اون زیر باشه که ما نمی بینیم ولی اینو میدونیم که حداقل سه خریدار داره . جواب اینکه چرا وارد نمیشم رو میتونید در تصویر زیر ببینید :

بله ! ۹۰ راند براش چکش زدند . جالب اینجاست ۲ مربی ای که تا راند ۹۰ رفتند هیچکدوم در راند اول مشاهده نمیشوند یعنی پایین رفتند که این نشان میده چه تعداد خریدار داشته. این بازیکن۸ میلیون ارزش داشته ، با ۹۰ توکن و ۹۰٫۴ میلیون پول نقد جابجا شده ( خوش به حال صاحب قبلیش ) و وای به حال Julio  که تیمش این هزینه ی سنگین رو متقبل شده !

از این نمونه ها بسیار زیاد دیده شده. نتیجه گیری کنیم ، در مزایده های شلوغ شرکت نکنید و هرگز کل کل بیش از ۲۰ – ۱۵ راند نکنید . 

**با چه کسانی برای خرید بازیکن رقابت نکنیم ؟! **

 خریداران واقعی و حرفه ای معمولا ً تا آخرین ثانیه ها صبر خواهند کرد اگر تعداد خریدار ها بیشتر از ۳ نفر بود چکش دوم رو نزنید و کلا ً بیخیال بازیکن شوید. چون همون چند نفری که دارند با هم به رقابت می پردازند مطمئن باشید حداقل تا ۱۰-۱۵ راند چکش خواهند زد و حتی بیشتر. اگر مشکلی بابت توکن ندارید تا راند ۲۰ هم برید ولی بعد از آن دیگه واقعا ارزش خرید بازیکن رو نداره . پس خودتون رو متضرر نکنید و منتظر فرصت های بعدی و بازیکنان بعدی باشید. توجه کنید ۱ توکن از تیم شما به هدر بره خیلی بهتر است از اینکه ۴۰- ۵۰ تا توکن از شما بره و بازیکنی به تیم شما اضافه نشه !

تصور کنید برای خرید بازیکنی یک خریدار دیگه به جز شما وجود داره . حال از کجا میشه فهمید که طرف بیخیال بشو هست یا نه ؟ جواب این سوال بسیار سخت هست چون شما از موجودی توکن طرف مقابل اطلاع ندارید . اما یه راه نسبتا ً ساده هست که معمولا ً هم درست از آب در میاد . ببیند طرف مایه دار هست یا نه . اگر مایه دار بود ، هر جای مزایده تو هر مرحله ای که هستید چکش زدن رو متوقف کنید. جلوی ضرر رو هرجا بگیرید منفعت هست ! روی پروفایل طرف کلیک کنید ، بازیکنانش رو مشاهده کنید ، میزان سرمایه و نحوه ی عملکردش در فصل قبل همه و همه گواه این هست که طرف چقدر تاپ الون بازی میکنه و چقدر به تیمش اهمیت میده و در نتیجه نشون میده که این مربی خرید بازیکن مورد نظر شما چقدر براش مهمه . دقت کنید که  به قول خودمون اگر طرف این کاره بود ، باهاش کل کل نکنید.

بیشترین توکنی که شما برای ۱ بازیکن پرداخت کرده اید چه مقدار بوده است؟! نظر خود را برای ما بفرستید…

برای پیگیری اخبار جدید بازی تاپ الون حتما ً عضو کانال تلگرام شوید.

Advertise Here

49 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام
  خوبین
  میشه بازیکن به کسی که خودمون تعیین میکنیم فروخت؟
  اگه میشه راهنمایی لطفا
  ممنون

 2. سلام قسمت negavtion چیه و عملکردش چی هست اکه بشه یه توضیح کامل بدین ممنونم

 3. سلام مرسی از سایتتون. ۱٫تو کانال فعالیت بیشتری داشته باشین مرسی
  ۲٫چطور میشه بازیکنمو بفروشم. و چطور بفهمم کی بازیکننو میخواد بخره.؟

 4. سلام مرسی از سایت خوبتون چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن ی بتزیکن ۳۴ ساله دارم که نمیشه فروختش مدافع چپ هستش بعد جالبه تو این سن گلزنی میکنه و خیلی خوب بازی میکنه چند وقت پیش متوجه شدم که ی مثلث قرمز رنگ که در داخل اون یک علامت تعجب وجود داره ثبت شده در قسمت staus میشه بگید این یعنی چی؟؟
  و سوال دوم اینه یک بازیکن دارم مهاجمه ابلیتی داره و خیلی قدرتش بالاست ولی گلزنی نمیکنه اصلا انگار تو بازی نیست خیلی اعصاب خورد کنیه با اینکه از اول فصل تا الان تو ترکیب هست باز هم خودشو نشون نمیده؟؟؟
  و سوال سوم اینه که وقتی کسی شمارو ساپورت میکنه بعد بازی مینویسه تشکر از مربی بعد که انتخاب کنی ی تیک میاد جلو یکی از بسته ها این یعنی چی ممنون میشم جواب بدید ببخشید سرتون رو درد اوردم

  • سلام . نظر لطف شماست .
   بازیکن های مسن چون تجربه دارن ، به نسبت قدرتشون میتونن بهتر بازی کنند . اینکه نمیتونید بفروشیدش به این علت هست که آخر فصل قراره بازنشسته بشه . بازیکنی هم که نهایت ۱ سال میخواد بازی کنه ، نمیشه فروختش و در نهایت در تیم شما بازنشسته خواهد شد.
   اون مثلث قرمز به این معناست که بازیکن مورد نظر در پست مناسبی قرار نگرفته .
   در مورد مهاجمتون که میگید خودش رو نشون نمیده ، ما پیشنهاد میکنیم که یه تجدید نظری توی خط هافبک کنید . مهاجم باید به خوبی توسط خط هافبک تغزیه بشه تا خودش رو نشون بده . هرچند در حالت کلی ، مهاجمین کمی بیشتر از بقیه زمان نیاز دارند تا خودشون رو نشون بدن .
   سوال سومتون رو هم اگه درست متوجه شده باشم ، جوابش این هست که آخر بازی میتونید از کسانی که شما رو ساپورت کردند تشکر کنید ، به همین راحتی ! هیچ بسته یا پولی هم از شما کم نمیشه .

   • مرسی از سایت پر قدرتتون لطفا من هم به دوستان فیسبوک خودتون اضافه کنید درخواست دادم اگه میشه منم به مربیان فعال اضاف کنید ممنون میشم
    mamadrezamorshediyan
    در مورد بازیکنی که گفتین که در پست خوبی قرار نگرفته این بازیکن پست اصلیش اونجاست ی پست دیگه هم بازی میکنه که در ترکیبم استفاده ای نداره مرسی از توجه تون

 5. با سلام به تمام مربی های ایرانی TOP ELEVEN
  بنده از سال۹۲ دارم تاپ الون بازی میکنم و از ابتدا علاقه بسیار به این بازی دارم و الان بیشتر.
  یه تجربه چندساله ام درباره بازیکن خریدن،فصل جدید۲روز دیگه شروع میشه.
  وقتی بخواهید یه هافبک عالی بخرید وهمیشه نمره عالی و بهترین بازیکن باشه وباتوجه به سنش که بهترین سن بین۱۸تا۲۰،نگاهی به قدرت های هجومیش بندازید و باید تمام قدرت های هجومیش فعال باشه و نباید هیچ کدوم قفل باشه.این بازیکن فوق‌العاده برای تیمتون و ناجی تیمتون میشه برای چند فصل(باتوجه به ترفند افزایش قدرت که توی این سایت قرار گذاشتن تاچندفصل مهم ترین بازیکنتون باشه و دیگه نیازی نیست بازیکن با قابلیت آبلیتی بخرید.بااین ترفندخودتون میتونید بهش اضافه کنیدواز عالی، عالی تربشه و…)
  همچنین توی فرواد باید تمام قدرت های هجومیش فعال باشه و دفاع ها هم باید قدرت های دفاعیش فعال باشه.
  از تمامی مربی ها میخوام که به این گفته هام توجه کنن.
  مدیریت سایت که یکی از قدیمی های هستن،آیا بهترین بازیکن های شما در پست های دفاع،هافبک و فروارد اینگونه نیست؟؟؟

 6. من روش خاص و موفق خودمو دارم
  یکی از روزای اول فصل ساعت هفت یا هشت صبح میام و درحالی که واسه خریدن یک بازیکن خوب بودجه دارم برای ده بازیکن برتر لیست هرکدوم یک چکش میزنم ، حداقل هشت نفر از اون ده نفر رو میخرم و بودجه ی منفی رو با تیم قویی که درست کردم تو طول فصل با درآمد کاپ یا لیگ قهرمانان جبران میکنم.

  • واقعا کار اشتبایی دوست عزیز؛شما از نظر پولی درست میفرمایید اما از نظر توکنی خیلی اشتباهه؛چون باید تو ۱۰رقابت چکش بزنی ، ینی اگه تو هر کدوم ۵تا چکش بزنی باید ۵۰تا هزینه کنی که میشه صبر.کرد.دونه دونه خرید؛

 7. یه سوال از با تجربه های سایت
  امروز صبح با ۱ توکن یه فروارد ۲۰ ساله خریدم ۱۳ میلیون که ۱ درصد دیگه میخواد تا ۶ ستاره شه
  حالا براش یه مشتری پیدا شده که ۱۰ توکن با ۲۰ میلیون حاضره پرداخت کنه
  بفروشیم؟ نفروشیم؟
  خواستین عکسشم میفرستم

  • اگر این بازیکن بدون ابیلیتی هست بفروشید، از این مشتری ها کم پیدا میشه!

 8. افا من همیشه اول صبح میام و با یه چکش هر بازیکنی دلم میخواد و میخرم خیلی هم کم شده ۲ تا چکش بزنم ! معمولا بازیکنم و میزارم لیست Favorit و بعدش با گریز از تحریم انلاین میشم !

 9. با سلام من یک مشکلی داشتم من به تازگی در هر چند بازی یک مصدوم می دهم و احساس می کنم ضربه به تیمم وارد میشه أیا دلیل خاصی داره که آمار مصدومیت تیّم بالا رفته؟ چون جان انها در وضعیت خوبی قرار داره و به نظر من نمی تونه به خاطر جان بازیکنان باشه

  • اگه هر بازی با ۱۱ بازیکن ثابت بازی کنید ، احتمال مصدومیت بازیکنات زیاد میشه.
   باید به صورت چرخشی به همه ی بازیکنایی عضو باشگاهت بازی بدی .
   در طول مسابقه هم بازیکنای خسته رو تعویض کنی ، احتمال مصدومیت کم میشه .
   این مطلب رو هم مشاهده کن فطعا مفید هست براتون .
   چرا بازیکنان من زیاد مصدوم می شوند ؟

 10. سلام از با تجربه ها یه سوال داشتم
  از اکادمی واسم یه هافبک وسط ۱۸ ساله ۴ ستاره اومده که فقط ۴ درسد دیگه میخواد تا ۵ ستاره شدن
  دوازده توکن واسه قرارداد بستن لازمه
  بنظرتون بگیرمش یا بیخیالش شم؟
  تو بازار واسه هر بازیکن بیشتر ۶ توکن ندادم واس همین یکمی تردید دارم

  • سلام
   خرید بازیکن های توکنی آکادمی کلا” به صرفه نیست، بازیکن ۱۸ ساله بالای ۹۰ درصد رو با تعداد توکن کمتر میشه از لیست حرید.

 11. سلام من لول ۱۰ هستم واقعا موافقم که لحظه آخر و ساعتی که مشا میگید باید بخریم ولی من یک مشکل بزرگ دارم بهترین بازیکن های ۵ ستاره و ۱۸ و ۱۹ ساله میخرم و باتجربه هم میگیرم ولی نه تو چمپینزلیگ و نه کاپ نتیجه میگیرم و واقعا نمیدونم چرا؟

 12. سلام ادمین جان.سوالی داشتم از خدمتتون.چطور میشه بعضی لوکو دراختیار بعضی ازتیمها هستن که این لوگوها در مغازه تاپ الون وجود نداره ازکجا میارن ممنون میشم

  • این لوگو ها قدیمی هستن ، قبلا ً به یه مناسبت خاصی وبرای مدتی محدود اضافه شدن و دیگه در دسترس نیستند.
   اتفاقا بعضی از این لوگو ها ، لوگوهای رسمی باشگاه ها هست. مثل لوگوی رسمی باشگاه بارسلونا که برخی از تیم های قدیمی میبینی که دارند.

   • دیگه نمیشه بدستشون اورد? وادمین جان شما چرا از اتحاد اول ایران حمایت نمیکنید?

    • خیر ، فعلا که دسترس نیستند.
     این سایت ، یه وب سایت آموزشی هست و هدفش ارائه آموزش و خدمات به فارسی زبانان هست.
     در نتیجه برنامه های جانبی و متفرقه از جمله تبلیغات در آن انجام نخواهد شد. ولی اگه در فصلی اتحادی از ایران توی ۱۰۰ اتحاد برتر بیاد توی کانال معرفیش خواهیم کرد.

     • ممنون ادمین جان.پس انشاالله فصل بعد اتحاد ما ذکر میشه.واقعا ممنونم از اینهمه وقت وارزشی که برای کاربران میزارید.باسپاس فراوان ازشما ودوستانتون.موفق و معید باشید یاعلی

 13. سلام یه سوال فنی و مهم
  من سه تا بازیکن جوان سه ستاره امسال خریدم و کل ۳۵ توکنم به خاطره اینا رغته و تیمم این فصل خیلی خیلی ضعیف شده
  به نظرتون این فصل چه کنم بهتره؟
  از بقیه تیمای هم لول ضعیف ترم شدم
  لولم ۳

  • شما تمام سرمایه تیمتون رو دادید برای سه تا بازیکن ۳ ستاره ؟ !!
   چرا ۳ ستاره خریدید ؟ حداقل سه تا ۵ ستاره میخریدید ؟
   چی بگم والا ؟ !
   توی همین پست بارها تاکید کردیم برای بازیکنانی که با کیفیت هستند وارد مزایده بشید .

   • والا خیلی اشتباه کردم
    حالا چیکار کنم صعود کنم از لیگ یا نه؟
    البته اونقدر هاهم ضعیف نیست تیم ولی برای فصل بعد خیلی کارم سخت میشه
    بهترین راه به نظرتون چیه؟
    لطفا جواب بدید
    ممنون

 14. سه فصل بل این موضوعاتو بصورت تجربی فهمیدم، یعنی زمانی که بیشتر توکن هامو مصرف کرده بودم
  نتیجه این شد که دو فصل قبل هیچ بازیکنی رو نخریدم و توکن هامو جمع کردم و فصل قبلی هم تیم رو زیرو رو کردم ولی واسه هر بازیکن میانگین ۳ توکن مصرف کردم از ۲۲ بازیکن فقط سه تا رو نگه داشتمو بقیه رو خریده بودم اخر فصل هم ۷ تا بازیکن ۶ ستاره داشتم که واسه این فصل آماده ان
  کلا بعد از یه مدت دستتون میاد که چطور و واسه چه بازیکنی چکش بزنین، رقابت بکنبد یا بیخیال شین

 15. سلام شما درست میگید یک بار با یکی افتادم تو کل کل برای خرید یک دروازبان پنج ستاره ۲۵راند رفتم جلو آخرش کم آوردم دوستان خواهش با خارجیها کل نندازید چون خرید توکن برای اونها اسونتر وارزونتر از ما ایرانیها هست

 16. من هربار برای بازیکنی زیاد توکن زدم ضرر کردم ،دقیقا درسته
  من تجربه خودم رو میگم شاید به درد بخوره
  چندتا اشتباه زیاد میبینم
  ۱- اول فصل بازار خرید خیلی داغ هست و سخت میشه یا حتی احتمال اینکه با دو سه تا توکن بازیکن بخرید کم هست ، اما تقریبا یک هفته بعد فصل بازیکن ها از چشم میفتن چون اکثر مربی ها تیم خودشون رو بستن و به ندرت اونم تو یه پست خاص یه بازیکن میخوان اونم وقتی ترکیب تیم چلنچ کننده رو نگاه کنید متوجه میشید و میدونیند طرف پای یه بازیکن که توی تیمش کم داره توکن مثل بنز میزنه .
  ۲- بازیکن ابیلتی دار که میخرید دقت کنید مثالا بازیکن مورد نظر کورنر زن هست بعد توی قسمت توانایی شخصی crossing بازیکن قفل هست و روی عدد کمی هم به نسبت بقیه ی توانایی ها هست من این بازیکن رو نمیخرم چون ۱۰ابیلیتی درصد کار کنه ۲۰ درصد دیگه ماکس نمیشه که (چون ابیلیتی تاثیر داره و به نظر من بین ۱۰ الی ۲۰ درصد .
  یا دیدم بازیکن تا راند ۳۰-۴۰ میره چون ابیلیتی ایستگاهی زدن داره شوت و تمام کننده بسته و بسیار ضعیف بعد پیش خودش میگه توانایی الکی هست .
  ۳-به پست و قد و وزن و … دقت کنید مثلا شما یه بازیکن ۹۹% میگیرید و فکر میکنید این تیم شما رو عالی میکنه اصلا اصلا اصلا اینجوری نیست توی مثال که زدم یه مثال دیگه قشنگ متوجه میشید ، در پست ML-MR-AML-AMR به دنبال عدد بالای سرعت ،دربیل ،سانتر باشید باور کنید خیلی اهمیت داره هافبک های وسط باید پاس ،دربیل و یکم شوت زن باشن و اونایی که زیاد فوتبال نگاه میکنن و خودشون هم بازی میکنن متوجه میشن که بازیکن در هر پست چه خاصیتی باید داشته باشه (در مورد خودم تمام مشکلی که الان دارم در بازی اینکه از ۱۹ سالگی بازیکنی خریدم خدای سرعت و دربیل ml هست حدود قدرت بازیکن های هم ۱۵۵ هست اما سرعت این بازیکن الان ۲۹۶ هست و تمام فصل های من بهترین بازیکن لیگ شده ، خیلی در خرید دقت کنید .درضمن بازیکنم که گفتم الان در سطح من ۸۲% هست ، باور کنید میشه تیم خیلی قوی رو برد اگه بازیکن با کیفیت داشته باشید .
  ۴-
  ۴- بخاطر هیچ بازیکنی ترکیب ثابت و حساب شده تیم خودتون رو بهم نریزید چون خرید میکنید به ترکیب شما نمیخوره مجبور میشید چند بازیکن پرتلاش و نمره بیار تیم رو بذارید کنار تا اون بازیکن بازی کنه ، زیاد دیدم مربی میره بازیکن میخره AMR نگاه میکنی AML نداره از اون بدتر بازیکن های خیلی خوبی توی DR-DMR-MR داره هر سه پست .
  ببخشید خیلی طولانی گفتم ، هدف ام کمک بود برای فصل خوب دوتا خرید با کیفیفت بهتر از ۱۱ تا بازیکن ۹۹% الکی

  • ممنون از نظر شما. منم تقریبا با اکثر تکاتی که لطف کردید و نوشتید موافق هستم.
   یه نکته رو در مورد قسمت اول صحبتتون بگم. داغ بودن بازار توی روز های اول فصل ، بستگی به لول ی که تیم شما در آن حضور داره هم داره. توی لول های ۱ ، ۲ ، ۳ و لول های ابتدایی ، بازار نقل و انتقالات مثل میدون جنگ میمونه . همه خریدار هستند و تشنه ی بازیکن. ولی هرچقدر به لول های بالاتر بیایم میبینیم که بازار خیلی هم داغ نیست. علتش هم واضحه ، مربی های خیلی بیشتری در لول های پایین حضور دارند و خیلی ها ناشی و نا وارد هستند و تازه تیم ساختند و توکن هم که دارند . از طرف دیگه دوست دارند چکش بزنند . ولی توی لول های بالاتر مربی ها هم عاقلانه تر تصمیم میگیرند هم ممکنه توکن زیادی نداشته باشند.
   در نتیجه الزاما ًاینطور نیست که بگیم روزهای اول فصل برای خرید بازیکن زمان مناسبی نیست. کما اینکه من خودم چون لولم نسبتا ً بالا هست ، امروز (که اولین روز از فصل جدید هست ) ، صبح اول وقت یک مدافع ۱۸ ساله گران قیمت رو با یک ضربه چکش و ۱ توکن خریدم !

 17. من بیشتر از ده تا تا الان چکش نزدم ولی به نظرم بازیکن زیر ۲۵ باید خرید فقط

 18. امروز با ۲۲ توکن و ۴۰ میلیون پول نقد، ۳ بازیکن ۱۸ ساله بالای ۹۰% ابیلیتی دار خریدم 🙂
  اول صبح تقریبا همه خواب بودن، زدم بازار نقل و انتقالات رو ترکوندم :))

 19. میگم هر فصل چندتا توکن میدن
  من اول اول نمیدونستم ۱۲۰ تامو خرج کردم
  الان باید چیکار کنم

  • با اسپانسر OH2 هر فصل ۳۵ توکن میده، یعنی هر روز که وارد تیم بشید ۱ توکن و هر ۴ روز ۲ توکن. نباید همه توکن ها رو خرج میکردید. الان ۳ راه دارید: این فصل رو بازیکنی نخرید تا توکن جمع بشه و فصل بعد اقدام به خرید بازیکن کنید ۲- چون لول شما هنوز پایین هست میتونید ۱ تیم جدید بسازید و با ۱۲۰ توکن شروع کنید. ۳- اگر از نظر مالی مشکلی ندارید توکن بخرید.

 20. سلام ببخشید اتحادی ک من عضوم توش از برنز یک به سیلور سه رفت و هیچ توکنی به من نداد چرا

 21. سلام مرسی خیلی کمکم کرد من چهل تا لا دادم تو یک چکش ناشی بودم واقعا خیلی کمکم کرد

 22. ممنون مطلب جامعی بود یه سوالی داشتم چرا بازیکنایی که تو لیست ترانسفر من هستن بهترین ابیلیتیشون ۲۹ هست اما عکسایی که شما میزارید ابیلیتی بالایی دارن آیا به سطح لیگ مربوط میشه

  • هر فصل که لول شما بالاتر بره، قدرت بازیکنان توی لیست هم بیشتر میشه. لول ۱ بهترین بازیکن توی لیست قدرت ۲۴ هست، لول ۲ قدرت ۲۹، لول ۳ قدرت ۳۴ و …

 23. کاملا موافقم باهاتون.
  چندبار پیش اومد واسم که ساعت ۶٫۳۰ صبح با یک چکش بازیکن ابیلیتی بالای ۹۰ خریدم.
  و البته یکبار هم الکی الکی افتادم رو دور کل کل و تا راند ۱۵ رفتم با یه کله خر و باختم بهش, چون نتم قطو وصل شد

 24. توضیحات بسیار جامعی بود. فقط یک تجربہ ھم بندہ اضافہ کنم. ھمانطور کہ توضیح دادہ شد معمولا برای زدن اولین چکش تا ثانیہ ھای پایانی صبر میکنند ولی در مواقعی کہ سرور خلوت ھست, بھترہ چکش اول رو یک ساعت قبل از شروع بزنید, با این کار کسانی کہ بہ دنبال این بازیکن ھستند فکر میکنند کہ شما در مزایدہ نخواھید بود و بہ دنبال کار خودتان رفتید ولی دقیقا در ثانیہ ھای پایانی دور اول چکش دوم را میزنید و بازیکن را تصاحب میکنید. این روش معمولا برای مزایدہ ھایی کاربرد دارد کہ بہ غیر از شما حداکثر دو مربی دیگر حضور دارند

 25. من یبار بازیکن جوان و ابلیتی داریو ک ۹۸درصد هم بود رو تا مزایده ۵۸رفتم درآخرهم برنده شدم اما واقعا هزینه گزافی بابتش پرداختم!!هرچند بازیکن خوبی شد ک چندین فصل هم ازش دارم استفاده میکنم.ممنون بابت راهنمایی هاتون واقعا ب آدم آگاهیه بیشنری میده

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی