Code Center
Advertise Here
Advertise Here

شناسایی بازیکنان با استعداد در تاپ الون

چگونه بازیکنان با استعداد رو شناسایی کنیم ؟ همه ی مربیان ، علل خصوص کسانی که به دنبال بازیکنان جوان ۱۸-۱۹ ساله هستند این دغدغه رو دارند . در این موضوع به بررسی روش هایی می پردازیم که بازیکن بی استعداد رو از بازیکن با استعداد متمایز میکنه.

قبل از هر چیزی بازیکن با استعداد رو تعریف کنیم . بازیکن با استعداد به بازیکنی میگن که توی تمرینات عملکرد خوبی داره و به سرعت قدرتمند میشه و نسبت به بقیه ، با سرعت بیشتری پیشرفت میکنه .  پس بازیکن با استعداد الزاما ً بازیکنی نیست که توی مسابقات عملکرد خوبی داشته باشه ! مستعد بودن بازیکنان یه عامل و فاکتوری هست که توی بازی نمایش داده نمیشه و این مربیان هستند که باید تشخیص بدن که چه بازیکنی با استعداد هست. البته طبق تعریفی که کردیم ، بهتر هست بیشتر در مورد بازیکنان زیر ۲۱ یا نهایت ۲۲ سال صحبت کنیم که معمولا ً اوایل فصل علل خصوص صبح اول وقت در روز اول از فصل جدید به وفور یافت می شوند. چون وقتی حرف از تمرین میشه ، قاعدتا نباید به سراغ بازیکنان پا به سن گذاشته حتی بازیکنان بالای ۲۵ سال سن بریم. در مورد قدرت بازیکن هم فرقی نمیکنه ، استعداد یه چیز ذاتی از بازیکن هست و فرقی نمیکنه چه قدرتی داره. درسته که هر چه بازیکن قوی تر بشه سرعت پیشرفتش کم تر میشه اما باید توجه کنیم که وقتی قدرت یک بازیکن با استعداد کمتر از ۶ ستاره هست ، انتظار داریم بازیکن با سرعت فوق العاده زیادی پیشرفت کنه.  ما قصد داریم کمی راهنمایی کنیم که چگونه بازیکن با استعداد رو از بازیکن بی استعداد تشخیص بدید.

این موضوع رو در سه حالت بررسی میکنیم . . .

اول ، قبل از اینکه بازیکن خریده بشه و در لیست Transfer دارید سرچ میکنید که چه بازیکنی با استعداد هست .

دوم ، زمانی که بازیکن رو خریدید و قصد دارید مطمئن بشید. در واقع وقتی بازیکنی در تیمتان هست .

سوم ، سرعت پیشرفت در بازی ها

۱- قبل از خرید بازیکن 

در گذشته و در موضوعات مختلف به صورت خیلی مختصر گفته بودیم که بازیکنانی که گرون تر هستند یعنی استعداد بهتری دارند . این موضوع کاملا ً درست می باشد. بزارید با یک مثال مسئله رو روشن کنیم :

وقتی به صفحه ی Transfer میرید ، روی تب Value بزنید . با این کار بازیکنانی که از ارزش بیشتری برخوردار هستند به ترتیب از با ارزش ترین بازیکن ، تا بی ارزش ترین بازیکن از بالا به پایین مرتب می شوند .

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/1r5ippw7oqvf34dfo58c.jpg

برای مقایسه دو بازیکنی که از لحاظ سنی و قدرت شبیه هم هستند را انتخاب میکنید . بهترین بازیکن لیست فوق ، یعنی Bassey  که ۱۹ ساله هست و بازیکن دیگر هم Kapsis که او هم ۱۹ ساله هست . فقط با یک تفاوت بسیار مهم به اسم Market Value (ارزش بازار ) . بازیکن اول ارزشی معادل ۲٫۱۸ میلیون دارد و بازیکن دوم ارزشش ۸۱۰ هزار واحد پولی ست. ( البته شاید ۲٫۱۸ بهترین ارزش در این سطح (Level) نباشد و توصیه میشه چند بار در چند ساعت مختلف شبانه روز این کارو کنید تا ببینید با ارزش ترین بازیکن در سطح شما چه قدر است.

خب بر میگردیم به بحث اصلی . گفتیم که این دو بازیکن از نظر Market Value با هم تفاوت دارند . مارکت ( ارزش ) آنها به نوعی نشون میده که کدوم با استعداد تر هست .

بازیکن با استعداد تر :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/s5wxql2r0ai1esrpbafc.jpg

و بازیکن بی استعداد تر :

( بازیکنان انتخابی در این مثال ، در سطح ۱ قرار دارند )

ملاحظه میکنید ، که اگر از اختلاف قدرت جزئی آنها صرف نظر کنیم ، در همه چیز شبیه هم هستند غیر از مارکت یا همون ارزش آنها . این عامل راهنمای کار ماست . یعنی اگر به دنبال بازیکن با استعدادی هستیم که به سرعت در تمرینات پیشرفت کند ، پست جدید بگیرد ، ابیلیتی بگیرد و قدرتش سریع تر بالا رود و در بسته ی سبز (Rest) صرفه جویی شود باید به این بازیکنی با مارکت بالا انتخاب کنیم .

۲- حین تمرین 

خب شاید مورد اول رو بعضی مربیان قبول نداشته باشند . ما برای اثبات آن به شرایطی میرویم که بازیکنی گران قیمت در تیم داریم . فرض کنیم قصد داریم به این بازیکن یک ابیلیتی  مثلا ابیلیتی دیوار دفاعی اضافه کنیم (Defensive Wall) . بدیهی ست حالت ایده آل اینه که تا آنجایی که میشه تعداد تمرینات کمتر باشه و کمتر این بازیکن رو تمرین بدیم تا این قابلیت ویژه در بازیکن ایجاد شود . یعنی بازیکنی با استعداده که زودتر قابلیت ویژه در آن درج بشه. تجربه ثابت کرده که بهترین حالتش چیزی حدود ۵۰ مرتبه تمرین ۱۴-۱۵ درصد هست(مجموع تمریناتی که انتخاب میکنید) که از انرژی بازیکن کم میشود . یعنی ۵۰ اسکیل پوینت ( یا همون نوار ۰/۵۰ ) توی ۵۰ مرتبه تمرین تکمیل بشه . یعنی با هر بار تمرین +۱ ابیلیتی دیوار دفاعی در جلسه ی تمرینی به بازیکن اضافه بشه . این نکته رو میتونید توی بازیکن های بی استعداد یا بازیکن های مسن کاملا ً مشاهده کنید . مثلا ً بازیکن مسن رو برای مثال در نظر بگیرید و یک قابلیت ویژه برای او تعریف کنید . حال به صفحه تمرین برید و چند بار تمرینش بدید . مشاهده میکنید که هر ۵ ۶ بار یا حتی بیشتر ، +۱ واحد قابلیت ویژه به آن اضافه میشه  ! پس می بینید که حالت ایده آل اینه که توی هر مرتبه تمرین +۱ اضافه بشه. به صورت تجربی کمتر بازیکنی رو دیدیم که توی هر بار تمرین بیش از یک واحد قابلیت ویژه به آن اضافه بشه . پس ما حالت نرمال رو به ایده آل رو روی +۱ ابیلیتی در نظر میگیریم .

خب ، یک بازیکن با استعداد ( گران قیمت در مقایسه با بقیه ) از لیست میخریم و  تمریناتی به صورت تصویر زیر رو انتخاب کرده و شروع به تمرینش میکنیم ، نتیجه ی کار به این صورت هست :

۱۲ بار بازیکن را تمرین می دهیم . ابیلیتی دیوار دفاعی در آخرین تمرین (Stop The Attacker) ظاهر میشه .

یعنی بعد از ۱۲ بار تکرار تمرین ، در تمرین سیزدهم ، ابیلیتی روی تمرین یکی مونده به آخر ایجاد و اضافه میشه :

و بعد از ۱۶ بار تکرار دیگر  . . .

ابیلیتی میاد روی تمرین دوتا مانده به آخر . به همین ترتیب ، حدودا هر ۱۵ ، ۱۶ بار تمرین ، ابیلیتی یک واحد به عقب میاد. بهترین حالتش اینه که ابیلیتی ثابت بمونه ولی چون توی تعداد بالا تقریبا ً ابیلیتی جای ثابتی در تمرینات داره و به کندی به عقب میاد، میشه گفت این بازیکن ، بازیکن با استعدادیست. در واقع توی هر مرتبه تکرار تمرین ، یک واحد ابیلیتی به بازیکن اضافه میشه . مشابه آن برای تمرین و ایجاد یک پست جدید به بازیکن هم، همین نتایج مشابه بدست میاد . این بازیکن با ۵۰ مرتبه تمرین ، یک ابیلیتی ۵۰ اسیکل پوینتی به آن اضافه میشه . مورد های بهتر هم مشاهده شده ، یعنی بازیکنی که با کمتر از ۵۰ مرتبه تمرین ، این ابیلیتی رو اضافه کرده باشه . اما بازیکنی که مثلا هر دو بار تمرین +۱ ابیلیتی اضافه کنه یا حتی با تکرار تمرین های بیشتر ، بازیکن بی استعدادیست ! اون دسته از بازیکنانی که با تکرار های تمرین ، ابیلیتی یا پست جدید بر عکس مثال تصویری قبل ، رو به جلو حرکت کنند هم میشه گفته بازیکنان بدی نیستند اما در مقایسه با مثالی که زدیم ( بازیکنانی که تکرار های تمرین ، ابیلیتی یا پست جدید رو به عقب حرکت کند کمی بی استعداد تر هستند .

از نوع تمریناتی که انتخاب می کنید نیز ، نباید غافل شد . سعی کنید تمریناتی متناسب با بازیکن و درصد خستگی حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد انتخاب کنید.

۳- عملکرد و سرعت پیشرفت در بازی . 

در انتهای هر بازی ، صفحه ای نمایش داده میشه که نشان دهنده ی افزایش قدرت بازیکنان هست . علل خصوص وقتی بازیکنان عملکرد خوبی داشته باشند ، نتیجه ی مطلوبی هم در بازی پدید میاد و باعث افزایش بیشتر قدرت بازیکنان مستعد میشه.

شاید در چند بازی اول ، بازیکنان جوان با استعداد عملکرد و افزایش قدرت مناسبی نداشته باشند ، اما عجله نکنید ، به بازیکنان جوان اعتماد کنید و فرصت دهید تا خود را نشان دهند . واضح هست که معمولا ً بازیکنان مستعد عملکرد بهتر و افزایش قدرت (Gain) بیشتری نسبت به سایرین خواهند داشت .

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/3rpbdykcydo9o6hwp6jh.jpg

این روش در بلند مدت بهتر جواب میده ، چون ممکنه در تک بازی ها ، بازیکنی روزش نباشه ! یعنی باید ببینید مثلا ً در طول هفته ها یا مثلا ً یک نیم فصل بازیکنان چگونه عملکردی دارند تا بازیکن مستعد و حرفه ای رو تشخصی بدید. بنابراین روش های اول و دوم بهتر و مرسوم تر هستند.

در پایان ، از شما دعوت میکنیم که نظرات خود را در این رابطه ، در همین صفحه با ما و سایر مربیان به اشتراک بگذارید . شاید شما روشی بهتر در مقایسه با روش های فوق بلد باشید که بتونید به ما و سایر مربیان فارسی زبان تاپ الون کمک کنید . پس تجربیات خودتون رو با ما در میان بگذارید.

آخرین اخبار روز تاپ الون در  بزرگترین کانال تاپ الون ایرانیان !

Advertise Here

40 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام
  یه بازیکن با استعداد با ۴ ستاره و ۵ ستاره(بدون ابیلیتی و چند پوزیشن) تقریبا چه قیمتهایی میتونه داشته باشه؟

  • سلام
   قیمت بازیکن توی هر لول متفاوت هست، شما باید قیمت بازیکن با استعداد رو در لول خود بدست بیارید. در Transfers بازیکن ها رو بر اساس قیمت لیست کنید تا قیمت دست شما بیاد. در ضمن ابیلیتی و چند پسته بودن تاثیری در افزایش قیمت بازیکن ندارد.

 2. با سلام
  ببخشید من از گیمر های تازه واردم و یه سوال اینکه الان فصل تموم شده و من تو لیگ دوم شدم چرا هنوز پولمو ندادن؟
  با تشکر

  • سلام
   جوایز در اولین روز فصل جدید که امروز باشه پرداخت شده.

 3. سلام .من یه رفیق تو گروه یا کلنمون دارم و میخوام به فرندام اضافش کنم .ولی نمیدونم چجوری با فیس بوکم نشد.

  • سلام
   هر ۲ طرف باید اکانت فیسبوک خود را به بازی وصل کرده باشند و از داخل فیسبوک هم با یکدیگر دوست شده باشند تا در بازی Friend شوند.

 4. سلام.به نظر من بازیکنایی که season wage بالا و بیشتری دارن از نظر تمرین خوردن و پیشرفت کردن خیلی بهترن.البته قیمت بازیکن و این مورد با هم تاثیر دارن.چون من بازیکنای ارزون تر هم دارم ولی چون این موردشون خیلی بالاست در حد بازکنای اسکات هستش خیلی راحت پیشرفت میکنن.البته این نظر منه بازم مرسی.

 5. من یه سوال دارم چرا بعد مدتی با اینگه همه چیزو درست کردی ترکیب و همه چی…. یدفعه یه اول بازی گل میخوری دوتا دیگه گند میزنه تیم بعد اخرش مینویسه نتیجه عادلانه نیس یا.روز شما نبود… اعصاب ادم خورد میشه دس ما نیسدیگه

  • فوتباله دیگه ، یه اشتباه کوچک باعث میشه همه چیز یه دفعه خراب بشه.
   من خودم چند بار این اتفاق برام افتاد که جلوی تیم های همسطح با نتایج باورنکردنی بازی رو واگذار کردم .
   گاهی پیش میاد.

 6. ba salam nomereye bazikonan dar har bazi ba tavajoh be posteshon chi bashe khobe .
  masaln ST bein 8 ta 10 bashe .

 7. دیروز برام یع اتفاقی اقتاد ادمین
  دیروز بعد از ظهر من نزدیک ۱۲۰ یا ۱۲۵ توکن داشتم شده ۲۰ تا
  ۲۴۰ تا بسته سبز داشتم شده ۱۰ :(((((((((
  چرا اینجوری شده ؟
  من نه خریدی داشتم که توکنم بره نه تمرین دادم که بسته سبزم بره
  چی شده >///
  چیکار کنم الان

  • از داخل بازی و از قسمت Help، مشکل خود را با مدیران تاپ الون در میان بگذارید تا پیگیری کنند…

 8. سلام خسته نباشید ب غیر از بخش اتحادها ک قابلیت چت کردن داره تو بقیه جام ها نمیشه با مربی های دیگه چت کرد ؟

 9. سلام ببخشید که مرتبط با پست نیست ولی یه سوال داشتم:
  بجز بازیکنی که قدرت پنالتی زنی داره ،کدوم بازیکنها (با چه ابیلیتی و یا در چه پستی) پنالتی زن های بهتری هستند؟
  ممنون از سایت خوبتون.

  • سلام
   در این مورد نمیشه نظر قطعی داد اما شاید کاشته زن ها بهتر باشن، به هر حال بازیکنی که قدرت پنالتی زنی داره هم ممکن هست پنالتی خراب کنه و شانس هم دخیل هست.

 10. سلام خدمت دوستان گلم
  خواستم یه مطلبیو بگم ک قبلا هم گفتم
  تو این روزا بیشتر کاربرای بازی دنبال بازیکنای جدیدن و میخان اول فصل تیمشونو جم کنن
  تو بیشتر ساعات روز مث مورو ملخ ریختن تو ترنسفر لحظه به لحظه چک میکنن واسه ی بازیکن خوب
  هر کدوم با یه استراتژی واسه خرید بازیکنی ک میخوان
  حالا شما یه کاربر ایرانی
  ک خرید توکن واست نمیصرفه
  توی یه فصل میتونی ۳۰ تا توکن ( بدون در نظر گرفتن اتحاد ) بدست بیاری
  حالا فرض کنیم بازیکن توی ترنسفر بازیکن با استعدادیه
  ایا ارزش داره با کل انداختن با یه بازیکن خارجی تا ۱۵ الی ۲۰ مرحله حتی پیش بریم
  اصن حتی اگ بازیکن رو ببریم ارزش داره واسه یه بازیکن ۱۵ تا توکن بدیم؟
  )نصف توکنایی ک تو یه فصل میگیریم)
  همون بازیکن فوقش میخاد ۳ فصل واسمون بازی کنه
  خیلی زیاد اگ بازی کنه
  *این درنظر گرفتن بهترین حالتش بود ک بعد ۱۵ تا بازیکنو ببریم
  حالا اگ نبریم …
  علاوه بر فشار روانی
  اون فصل نمیونیم یه تیم درست جم کنیم چون توکن کافی نداریم
  این وسط امکانش هست بازیکنی ک خریدیم بی استعداد باشه
  یا حتی باشه ،ولی خوب و موثر نباشه

  با یه دو دوتا چهار تای ساده میشه فهمید اصلا نمیصرفه سر هیچ بازیکنی کل بندازین
  جاش یکم صبر کنین تو فرصت خوب یا تو زمانی ک سرورتون خالیه (معمولا ۷ صبح )
  بازیکنایی ک میخواین واسه تیمتونو بخرین
  با کمترین توکن
  پس لطفا از کل انداختن سر بازیکنا دوری کنین

  موفق باشین ❤️

 11. سلام و عرض خسته نباشید ی اتحاد قوی میخوام همه اتحادای ایرانی پرن
  )=

 12. سلام من گرانترین بازیکنارو خریدم این فصل ولی هیچکدوم استعداد خوبی نه تو تمرین نه تو زمین ندارن نمیدونم چیکار کنم راهی نیست ب غیر قیمت به استعداد بازیکنا پی ببریم ؟چون وقتی کلی توکن میدیم و میخریم دیگه ارزش نداره

  • سلام
   قبل از خرید فقط از طریق گران بودن بازیکن میشه فهمید که با استعداد هست یا نه. تقریبا” تمام بازیکنان گران قیمتی که در هر لولی وجود داره در تمرینات پیشرفت خوبی دارن اما اینکه در بازی هم عملکرد خوبی داشته باشن تضمینی وجود نداره اما شما میتونید با تمریناتی که طبق مهارت های اصلی بازیکن در پست خودش میدید کارایی بازیکن رو در زمین بالاتر ببرید. به شخصه تا الان فقط گران ترین بازیکن های ۱۸-۱۹ ساله رو خریدم و تا الان نشده پیشرفت خوبی در تمرینات نداشته باشند! بالاترین سطح قیمت بازیکنان ۱۸-۱۹ ساله را باید در لول خود پیدا کنید و سعی کنید بازیکنان زیر ۲۰ سال و گران قیمت بخرید.

 13. ba salam .
  in akharin va berooztarin tarkibha baraye moghabele ba tarkib yaei ke to 1 mah gozashteh bazikona azash ziad estefadeh kardan.
  ۴-۳W-3 / 3W-1-3W-1-2, 3W-3W-1-3, 4-1-2-1-2 narrow diamond*
  ۴-۲-۲ Classic / 3-2-2-2-1 butterfly, 4-1-3-1-1
  ۳W-4-1-2 / 5-2-1-2
  ۴-۳W-1-2 / 4-3N-2AML/AMR-1
  ۳N-4-3 / 4-1-2-1-2 narrow diamond
  ۳W-4-3 / 4-1-2-1-2 wide diamond
  ۴-۱-۲-۱-۲ narrow diamond / 3W-1-3W-1-2, 4-1-2-1-2 WD*
  ۳N-3W-1-3 / 3W-1-3W-1-2
  ۳N-5-2 upside-down V / 4-1-2-1-2 narrow diamond
  ۴-۵-۱ flat / 4-3W-1-2, 3W-5-2 flat, 4-1-3-2*
  ۴-۵-۱ V-style / 4-3W-1-2
  ۳N-2MC-2AML/AMR-2 / 4-5-1 flat, 3N-1-4-2
  ۴-۱-۲-۱-۲ wide diamond / 3W-2MC-3AM-2
  ۴-۲-۱-۳ / ۴-۱-۴-۱
  ۳N-4-1-2 / 4-1-2-1-2 wide diamond
  ۳W-1-4-2 / 4-3N-2AML/AMC-1
  ۴-۳N-2AML/AMR-1 / 4-3N-2AML/AMR-1 (If stronger), 4-4-2 classic (If weaker), 4-1-3N-2
  ۴-۲-۲-۲ Hexagon / 4-1-2-1-2 WD, 4-1-3N-2
  ۴-۳N-3 / 4-4-2 Classic, 4-1-2-1-2 ND
  ۴-۱-۳W-1-1 / 4-1-2-1-2 WD
  ۴-۱-۳N-2 / 3W-1-4-1-1
  ۴-۲DML/DMR-3N-1 / 4-2-3W-1
  ۴-۲-۳W-1 / 3-2-3-1-1
  ۴-۵-۱ flat / 4-3W-1-2
  ۳-۲-۳W-1 / 4-1-4-1
  ۴-۱DMC-2MC-3 / 5-3W-1-1
  ba tashakor

 14. ادمین عزیز ویدیو های تبلیغاتی به ۲۵ تا کاهش یافته یا واسه من اینطوریه.

 15. سلام قبلا گفتم و الانم خدمتتون میگم لطفا اگه میشه یه توضیحاتی درمورد کمک مربی بگید. با توجه به اینکه بسیاری از بچه ها زبان فارسی بلد نیستند مطمئنا این بخش خیلی مبتونه کمکشون کنه. لطفا بیشتر توضیحات کمک مربی رو با ترجمه بگید ممنونم

  • سلام
   دوست عزیز جمع آوری حرف های کمک مربی برای ما امکان پذیر نیست. در ضمن صحبت های کمک مربی هم با توجه به شرایط بازی هست و اگر تعدادی از صحبت های کمک مربی هم در سایت قرار بگیره، نمیتونه کمک خاصی به مربیان بکنه.

 16. با سلام .
  یک بازیکن ۱۸ ساله باستعداد ابیلیتی دار و سه پسته تا چند فصل میتونه و تا چه سنی (ماکسیمم) میتونن خوب بازی کنن.
  و تا چه سنی مانند سن ۱۸ سالگی به خوبی میتونن در تمیرینات اسکیل بگیره.
  چون بازیکن ۱۸ ساله با استعداد وقتی به سن ۲۴ ۲۵ میرسه دیگه مانند قبل تو تمرینات پیشرفت نمیکنه و به سختی اسکیل میگیره.
  مشکل کار کجاست ایا هر ۲ ۳ فصل باید بازیکن ۱۸ ساله بخریم و تیمو از نوع ببندیم؟
  با تشکر

  • من خودم به شخصه بازیکن رو تا سن ۲۵ – ۲۶ نگه میدارم . اما درسته وقتی سنش از ۲۲ بیشتر میشه دیگه مثل قبل نمیتونی تمرینش بدی و سرعت پیشرفتش کم میشه .
   به هر حال همین که ۵ – ۶ فصل خوب بازی کنه خوبه . فراموش نکنیم که بسیاری از مربیان تاپ الون برنامه شون به نوعی هست که هر فصل بازیکن میخرند اما شما با استراتژی و پیشنهاداتی که ما بهتون میدیم لازم نیست هر فصل بازیکن بخرید و تعدادی زیادی توکن مصرف کنید .

 17. سلام بنظر من اینجوری نیس اخه من بازیکنی دارم هافبک وسط خیلی رشدش عالیه الان سه فصله ولی نمره هاش خوب نیس معمولیه خیلی

  • سلام
   در این مطلب هم عرض کردیم بازیکن با استعداد از نظر پیشرفت سریع در تمرینات هست و اینجوری نیست که بازیکن با استعداد حتما” عملکرد خوبی داشته باشه. چیزی که در مورد بازیکن با استعداد به طور قطع میشه گفت اینه که در تمرینات سریع پیشرفت میکنند. کلا” بازیکن های Mc و DMC نمرات ۸ بگیرن باید گفت عملکرد خوبی داشتن.

 18. با سلام.
  در پستMC جدا از اینکه(با توجه به اسکیل) به حمله یا دفاع یا مرکز زمین تمایل داره چرا چراغ crossingیا همون سانتر کردن خاموشه.
  بنده بشخصه شاید ۳ یا ۴ تاMc با چراغ روشن crossing دیدم و این عجیبه چون وظیفه اصلی mcاول passingو crossingبه خاطر طراح بودن و پخش کردن توپ به عنوان مثال تغییر جهت منطقه بازی که با سانتر های بلند صورت میگیره و در مرحله بعدیdribling وshottingقرار داره.
  بنظرم خاموش بودن crossingبزرگترین ضعف یک mc هس . که اکثر mc ها شامل این قضیه هستن.
  ولی وجود crossingدرmr یاmlامری منطقی است که وضیفه اصلیشون علاوه بر بازی سازی سانتر تز جناحین هس چیزی تومایه(خسرو حیدری).

  • در کل بازیکنانی که در وسط زمین بازی میکنند چراغ کراسینگ یا همون سانتر کردنشون خاموش هست ،مگراینکه دو پسته باشند مثلا ً یه مدافع وسطی که بتونه گوش چپ هم بازی کنه یعنی DC-DL باشه اونوقت Crossing هم داره .
   اگر نظرتون اینه که MC بهتره بتونه سانتر کنه ، خب یه پست جدید مثل ML یا MR براش تعریف کنید !

 19. با سلام.
  بنظرم بازی یک مشکل بزرگ داره. وقتی شما بایک تیم بازی دارید جدا از کاپ یا لیگ ….. مدت زمان بازی بسیار کوتاه است شاید ۲ تا ۳ دقیقه و شاید نصف بیشتر بازیتون با حریف لازی یک نوار پایین صفحه نشان میده که الان توپ دست کیه یا کرنر شد یا فلانی اخطلار گرفت که اصلا خوشایند نیست. و ادم نمیفهمه الان چه خبره تو بازی بعد یدفعه میاد تو حالت liveبازی میبینی توپ تو منطقه ۱۸ حریفته یا برعکس.
  اگر بازی یه اپدیت بده که هم تایم بازی بیشتر شه مثلا ۱۰ دقیقه وهم کل بازی به صورت liveبخش شه نه اینکه ۶ ۷ بار وسط بازی اون نوار مسخره بیاد.
  اینجوری ادم میفهمه تیمش دقیقا تو کجا ضعف و قوت داره یا کدوم بازیکن داره زیاد صوتی میده یا کدوم ور تیم از اون ورش قوی تره یا اینکه ببینه تیمه حریف از کدوم طرف حمله میکنه و هزارتا چیزه دیگه.
  تینجوری بیشتر به بازی مربی گری شبیه تر میشه.
  اگرم مسله pes سه بعدی شه که دیگه محشره .
  ادمین نظر شما چی؟؟

  • نظر منم مثل شماست. به نظرم بازی باید توی قسمت Live Match یه تغییراتی بده .
   البته طولانی شدن بازی شاید زیاد ایده ی جالبی نباشه ، اما در خیلی وقتا بازی قابل پیش بینی شده
   اکثر سانتر ها از کناره ها برگشت داده میشه . شوت های پشت ۱۸ هیچکدوم گل نمیشه ….
   این بازی فعلا ً خیلی جا برای پیشرفت داره …

 20. من فقط چاره این دفاع نمیکنم هر کاری میکنم زیاد گل میخورم که این دوس ندارم بعد من ترفند هم استفاده میکنم فقط دفاع من مشکل داره فکر کنم به همون استعداد که میگید برآورده مرسی کمک کرد خدا را شکر این فصل سه گانه رو با ترفند گرفتم

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی