Code Center
Advertise Here
Advertise Here

قابلیت های ویژه تیمی (Team Special Abilities)

در این مبحث قصد داریم در مورد قابلیت های ویژه در تیم صبحت کنیم !

قبلا ً در مورد قابلیت ویژه یا همون Special Ability به صورت تک تک برای بازیکنان بسیار صحبت کردیم: همه چیز در مورد قابلیت ویژه بازیکنان – Special Ability ، اما در این مبحث قصد داریم در مورد تیم صحبت کنیم که چه مدل بازیکنانی در کنار هم باشند تا تیم به صورت یک سیستم جامع بهتر بازی کنه و هماهنگ تر باشه و نتایج بهتری بگیره . این پست بیشتر به درد مربیانی میخوره که تعداد زیادی Rest دارند و میتونن به راحتی بازیکنان رو پرورش و تمرین دهند چون قصد داریم تیمی رو آماده کنیم که همه ی بازیکنانش قابلیت ویژه دارند.  این کار رو قصد داریم با مثال هایی از تیم های موفق بزنیم ، تیم ها که اغلب فصل ها سه گانه می کنند و توسط مربیان حرفه ای و با تجربه تاپ الون هدایت می شوند .

در حالت کلی میتوان از همه ی قابلیت های ویژه توی تیم داشت ، اما اگر بخواهیم هر ۱۱ تا قابلیت ویژه رو در تیم داشته باشیم خیلی جالب به نظر نمیاد ، مثلا ً فرض کنید دفاع وسط کرنر زن باشه ! هرچند برای دروازه بان هم فقط یک نوع قابلیت ویژه می توان تعریف کرد. پس بهتره با توجه به ترکیب تیم، سبک بازی و نوع بازیکنانی که دارید قابلیت های ویژه انتخاب کنید و تمرین بدهید. پس ، داستان از این قرار هست که شما تیمی هستید که تعدادی زیادی رست دارید یا اینکه از ترفند استفاده میکنید و قصد دارید حداقل ۱۱ بازیکن جوان ۱۸ ، ۱۹ یا ۲۰ ساله بخرید و این بازیکنان رو تمرین یا پرورش بدید و ۱۱ بازیکن حرفه و قدرتمند بسازید که همه ی آنها قابلیت ویژه دارند . اما باید توجه کنید که این قابلیت های ویژه رو هوشمندانه انتخاب کنید ! 

۱- سیستم ۴۵۱ V 

این سیستم بسیار قدرتمند هست ، به جرات میشه گفت فقط از ۲ نوع سیستم نقطه ضعف داره ( یکی سیستم ۴۳۳ و دیگری سیستم ۲-۳-۲-۳ ) ، و میتونه از پس هر سیستم دیگه ای توی بازی بر بیاد . به همین علت ما هم روی این سیستم بسیار تاکید می کنیم  !

چند مدل سیستم پیشنهادی قرار داده شده  که قصد داریم در موردشون صحبت کنیم  :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/nfwode125vufrl5j0js4.jpg

سیستم اول بسیار متداول هست ، از هر نوع قابلیت ویژه توی تیم هست. این تیم روی ضربات کرنر ، ایستگاهی و ضربات پنالتی بازیکنان توانایی در تیم داره که میتونه با احتمال فراوان بر روی دروازه حریف موقعیت گل زنی ایجاد کنه. در جریان بازی هم با وجود دو هافبک بازی ساز در میانه زمین ، تیم بازی با طراوتی رو ارئه خواهد داد با داشتن تمام کننده ی حرفه ای در نوک خط حمله و مهاجم سایه و دریبل زنی در پشت سر آن ، مشکل گلزنی هم نخواهد داشت.  از طرفی در فاز دفاعی نیز ، بازیکنانی هست که جلوی ضربات کرنر و ضربات ایستگاهی حریف رو بگیره.

اما شاید بعضی ها دوست نداشته باشن تیم اینقدر متنوع باشه و دوست داشته باشن تیمی تخصصی تری رو بسازند ( از جمله خود ِ من ! )

به سیستم زیر نگاه کنید :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/z1mpr1a067iildllait.jpg

این تیم ، نسبت به تیم قبلی ، به لحاظ دفاعی بسیار قوی تر هست . توجه کنید وجود ۲ بازیکن سر زن ، عملا ً همه ی کرنر های تیم حریف رو خنثی میکنه و وجود دو مدافع دیوار دفاعی ، میشه با اطمینان نسبتا بالایی گفت که ضربات ایستگاهی تیم حریف خطری نخواهد داشت .

از طرفی دیگر وجود سه بازی ساز در میانه زمین و دو بازیکن دریبل زن در بال های کناری تهاجمی ، بازی تیم رو تبدیل به یک تیکی تاکای ناب میکنه ! هر چند این تیم روی ضربات کرنر ایستگاهی و پنالتی شاید با مشکل روبرو بشه اما در جریان بازی کمتر تیمی هست که بتونه جلو دارش باشه !

خب برای حل این مشکل بعضی مربیان هستند که دست به حرکتی جالب میزنن و تیمی با بازیکنان زیر می سازند که حرکت خوبی هم هست :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/y6ue88lzvc05kp8rlaue.jpg

در واقع نوعی تلفیق بین سیستم های اول و دوم هست. این سیستم دفاع مستحکم رو داره ، از طرفی بازیکن کاشته زن و کرنر زن هم هست که در طول بازی می توان روی ضربات ایستگاهی هم حساب باز کرد. دقت شود ترکیب های اول و دوم رو میشه به انواع مختلف تلفیق کرد ، اما به نظر این بهترین حالتش باشه. درست پنالتی زن و مهاجم سایه در آن وجود نداره اما میشه گفت که این دو قابلیت ویژه شاید از درجه اهمیت کمتری نسبت به سایر برخوردار باشند ، اما باید توجه کنیم که اعتقادات مربیان با هم متفاوت هست . شاید شما به مهاجم سایه بیشتر اعتقاد داشته باشید تا به بازیکن دریبل زن ! پس ترکیب فوق رو به نوعی تنظیم کنید که بال راست تهاجمی مهاجم سایه باشد ! یا اینکه درون دروازه به جای دروازه بان تک به تک گیر ، به دروازه بان پنالتی گیر اعتقاد داشته باشید ، همانطور که در موضوع   “” دروازه بان پنالتی گیر یا تک به تک گیر ؟  “” در مورد آن به طور مفصل بحث کردیم .

خب چند مدل از سیستم ۴۵۱ V صحبت کردیم. چند سیستم دیگر رو هم مورد بررسی قرار میدیم .

۲- سیستم ۱-۱-۳-۱-۴ 

سیستم پر قدرت دیگه ای که بسیار رایج هست . حالت های مختلف بسیار زیادی میشه در نظر گرفت اما ما طبق آنچه که در سیستم قبلی V 451 توضیح دادیم قصد داریم با یک دفاع مستحکم تیم را بسازیم . پس دفاع همانند قبل خواهد شد. در قسمت میانه ی زمین با انتخاب های متنوعی روبرو هستیم مثل :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/bgl0215fiq9p44vhgtvz.jpg

یکی از منطقی ترین و جالب ترین سیستم هایی که میشه ایجاد کرد و یکی از هوشمندانه ترین نحوه ی تمرین دادن و ایجاد قابلیت های ویژه برای بازیکنان که میشه برای یک تیم ۱۱ نفره تعریف کرد . به جرات میشه گفت این تیم هیچ نقصی نداره . نظر شما چیست ؟ به نظرتون میشه روی این سیستم عیب و نقصی گذاشت ؟ به لحاظ دفاعی مستحکم ، به لحاظ خط حمله بسیار متنوع و هوشمندانه و خط حمله ای که یک کاشته زن و یک مهاجم سایه داره ! 

۳- سیستم ۴۴۲ 

این سیستم هم طرفدارای خاص خودش رو داره . خب ما هم به این طرفدارا احترام می گذاریم عنوان میکنیم که بهتر هست چطور قابلیت ویژه ای برای بازیکنان این تیم تعریف کرد.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/7zexpjpjpzyfv73vhamq.jpg

سیستم ۴۴۲ یه خصوصیتی که داره اینه که دو مهاجم در آن حضور دارد ، پس در این حالت هم میشه کاشته زن در نوک خط حمله داشت هم میشه تک به تک زن پرورش داد. از طرفی مجددا ً دو بازی ساز در مرکز زمین هست  و خط دفاعی نیز بدون تغییر نسبت به سیستم های قبلی که شرح دادیم همچنان مستحکم می باشد. بنابراین نوع تربیت قابلیت ویژه برای بازیکنان یک سیستم ۴۴۲ به نظر منطقی میاد .

با عنایت به مطالب گفته شده ، شاید متوجه شده باشید که چطور میشه قابلیت ویژه بازیکنان رو به صورت گروهی تعریف کرد. تنوع و نوع وظایفی که برای بازیکنان وجود داره میتونه راهنمای کار باشه. ۱۱ بازیکنی که قصد دارید پرورش بدید ، سعی کنید جوان و با استعداد باشند تا بتوانید با کمترین بسته ی سبز آنها رو تمرین دهید. معمولا ً بازیکنان جوان گران قیمت استعداد بالایی دارند و بازیکنانی که اصولا ً سن آنها کمتر از ۲۱ سال باشد . توصیه میشه در حین تمرین بعد از درج قابلیت ویژه برای آنها ، پست های دیگه هم براشون ایجاد کنید تا درصورت لزوم در حین بازی بشه سیستم رو عوض کرد و به بازی تنوع داد.

شاید این سوال براتون پیش بیاد که چطور و با چه بودجه ای میشه یک تیم ۱۱ نفره رو به این صورت پرورش داد ؟ خب باید خدمت شما مربیان عزیز عرض کنم که برای ساخت یک تیم ۱۱ نفره ی جوان و با استعداد ، که قدرت آنها ۷ ستاره باشد ، به نظر چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بسته ی سبز لازم باشه . در مورد میزان پولش هم بستگی به سطح و لول شما داره اما در مورد بسته ی سبز همان میزان، یعنی حداقل ۱۰۰۰ بسته ی سبز.

شاید برخی از شما مربیان به بازیکنان جوان اعتقاد نداشته باشید ، اما توجه کنید مزیتی که در داشتن تیم جوان با قدرت هست اینه که شما تیم جوان رو هر فصل میتونید تمرین بدید و در نتیجه نیازی ندارید که هر فصل بازیکن جدید بخرید. وقتی بازیکن ۱۸ ساله داشته باشید میتونید فصل به فصل و با تمرین آنها تا حداقل ۶ – ۷ فصل از آنها استفاده کنید یعنی سن ۲۴،۲۵ سالگی آنها.

نکته ای دیگه ای باقی نمی ماند . هر سوال و نظری دارید با ما در میان بگذارید و اخبار روز بازی جذاب و مهیج تاپ الون رو از بزرگترین کانال تاپ الون  دنبال کنید .

Advertise Here

34 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام من درمورد سیستم ۴.۵.۱ میخواستم بدونم هر کاری میکنم سیستم میشه ۴.۱.۲.۲.۱ چیکار کنم؟!

  • سلام. سیستم ۴-۱-۲-۲-۱ هم یک مدل از سیستم ۴-۵-۱ هست، فقط توی بازی نمیزنه ۴-۵-۱ که مشکلی نداره.

    • هر مربی باید با توجه به بازیکنان خودش و تیم مقابل سیستم مناسب انتخاب کنه، نمیشه گفت کدوم سیستم جواب میده یا نمیده!

 2. سلام میخواستم بپرسم که گوشی من بازی ها رو پخش نمیکنه فقط زیر نویس میکنه میشه کمکم کنید این مشکل رو حل بکنم

  • سلام. به قسمت Setting بازی برید و گزینه Live Match Animations رو فعال کنید.

 3. سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم قابلیت دریبل زنی از بازیکن های AMR ,MAL,AMC برداشته شده یا نه؟

 4. سلام ، من مقابل تیمی اوفتادم که با سیستم (۲-۴-۴) بازی میکنه البته در بازی فینال یوردلیگ حریف شدیم من به چه ترکیبی باید بازی کنم ؟ و فعلا خودم با ترکیب (۱-۵-۴) که از اول اشاره کردید بازی میکنم. قدرت هردو تیمهم مساویه.

 5. سلام چطور میتونم بازیکنانم روبفروشم یا توی مزایده بزارم و یه سوال دیگه اینکه اگه یه بازیکن باشه چهار ستاره و ابلیتی داشته باشه ولی یکی باشه پنج ستاره بدون ابلیتی اونوقت بهتره کدوم رو انتخاب کرد؟
  ممنون

  • سلام
   ۱- *با زدن بر روی Sell On Auction بازیکن شما در لیست فروش قرار میگیره.
   *برای دیدن پیشنهادها وارد قسمت Offers شوید.
   ۲- برای اینکه بفهمید بازیکن چه کیفیتی دارد باید در چند بازی تستش کنید، اینجوری نمیشه چیز دقیقی رو بیان کرد اما سعی کنید بازیکن ۵ استار بخرید اگر ابیلیتی هم داشت چه بهتر.

 6. سلام من چند تا بازیکن از قسمت NEGOTIATIONS خریدم ساعت (تایمر)اش هم سبز بود تا اخرین لحظه هم سبز بود بعد که تایمر رفت هنوز به تیم اضافه نشده
  چرا؟

 7. سلام و خسته نباشید
  یه سوال چرا بغل پیراهن (داخل مربعی که پیراهن شماره لباس روش یه فلش قرمز رو به پایین زده در ضمن تو پست خودش هم گذاشتمش چرا اینجوریه؟

  • سلام
   فلش قرمز به این معنی هست که روحیه بازیکن در پایینترین شرایط قرار دارد، باید بر روی بازیکن بزنید و با دادن بسته آبی، روحیه بازیکن را افزایش دهید.

 8. سلام بنده لازم شد ی چیزی رو خدمت دوستان عرض کنم طبق تجربه ای که کسب کردم در هر تیمی باید یک بازیکن بالای ۳۰ سال وجود داشته باشه یعنی با تجربه باشه و همچنین کاپیتان هم باشه تیم شما بهترین نتیجه رو میگیره و بهتدین هدایت رو در زمین پیدا کنه اونایی که میگن باید تیم جوون باشه منم موافقم ولی باید ی بازیکن خوب و با تجربه باشه من تو تین دو فصل اینکارو کردم و نتیجه رو به نفع خودم رقم زدم توی لیگ اول شدم و کاپ رو هم گرفتم و حالا میخوام لیگ قهرمانان رو کسب کنم با تشکر از سایت خوبتون

 9. ba salam khedmat modir saei ke bedon hich nafei in mataleb mohem va nabo dar ekhtiar ma gharar mideh.
  soal ine ke time akhar jadval be lige paeintar sogho mikoneh ya to hamoon lig mimoneh.
  va inke vaghti sazandegan bazi bug ya tarfand afzayesh ghodrate bazikono peyda va bugesho dorost konan on vaghat che khaki to saremon berizim.
  ba tashakor

  • سلام و عرض ادب.
   تیمی که آخر میشه توی همون لیگ میمونه. در کل به جز ۸ تیم اول که به لیگ بالاتر صعود میکنن ، بقیه تیم ها در همون لیگ باقی خواهند ماند .

 10. دوتا جوون بیان اتحاد ما
  مرسی
  بالاسر تیم
  ترجیحا لول دورقمی
  سوم طلا هستیم
  NCEEDJ#

 11. سلام خسته نباشید ..میخواستم بدونم این توانایی های ویژه تا چه حد می تونه جور لول بازیکنو بکشه…

  منظورم اینه که مثلا شما یه بازیکن ۵ ستاره ی بدون قابلیت رو ترجیح میدی یا یه بازیکن ۴ ستاره ی با قابلیت

  • قابلیت ویژه ، همراه با قدرت بازیکن تاثیر زیادی داره .
   از نظر من ، بازیکن ۵ ستاره بدون قابلیت با بازیکن ۴ ستاره قابلیت ویژه دار خیلی فرقی ندارن با هم ، ولی اگه بخوام یکی رو انتخاب کنم بازیکن ۴ ستاره رو انتخاب میکنم

  • ببخشید ترکیب ۱-۳-۱-۲-۳ رو چطوری میشه با توجه به ابیلیتی ها چید؟

 12. سلام من فصل قبل از سیستم ۲-۱-۲-۱-۴ استفاده کردم تیم های خیلی قدرتمند تر از خودمون بزدم تو چمپیون وجام حذفی وسه گانه کردم به دوستان گلم پیشنهاد میدم این سیستم رو استفاده کنند پشیمون نمیشن دو تا مهاجمst یک بازیکنamc دوتاmc یک بازیکن dmc وچهار مداقع

 13. یک دنیا ممنون از شما که بدون هیچ نفعی برای خودتون اینقدر با حوصله جواب دوستان رو میدید سلامت و پاینده و شاد باشید درود بر ایران و ایرانی

 14. بک دنیا ممنون از شما به خدا شرمنده هرچی گشتم جواب قبلی شمارو پیدا نکردم خیلی خیلی شرمنده ام میشه لطف کنید بگید چجوری به جیمیل وصلش کنم ممنون ممنون

  • به قسمت Setting بازی بروید ، بر روی Connect که در مقابل Google وجود دارد بزنید و جیمیل خود را وارد کنید.

 15. سلام من میخوام گوشیم رو عوض کنم آیا میتونم ادامه تاپ الون رو توی گوشی جدیدم داشته باشم الان لول ۲۷ هستم گوشی قدیم و جدیدم اندروید است درضمن فیسبوک هم ندارم ممنون از شما

  • سلام
   این سوال رو ۱ بار دیگه هم پرسیده بودید و جواب داده شده!
   باید بازی رو به Gmail متصل کنید و در گوشی اندروید جدید هم با Gmail به بازی وصل شوید.

 16. سوپرکاپ هم اضافه کنن عالی میشه قهرمان لیگ با قهرمان جام حذفی ،قهرمان لیگ اروپا با قهرمان لیگ قهرمانان

 17. سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون ،من میخواستم بدونم چجوری باید تمرین بدیم که بازیکنان قوی بشن و در فصل بعد هم قدرتشون رو حفظ کنن چون من هرچقدر تمرینمیدم یک ویژگی یا همون قدرت اضافه میشه بازی کنم جوان هست اگه قرار باشه یک قدرت اضافه بشه برای هر تمرین پس قدرتش هر فصل کم تر و کم تر میشه در این مورد اگر توضیحی بدید ممنون میشم

  • قدرت بازیکنان در حالت عادی توی هر لولی با لول بالاتر ۵ واحد تفاوت داره . شما بازیکن جوان که خریداری میکنید ، ابتدا قابلیت ویژه رو تمرین میدید . بعدش که قابلیت ویژه به بازیکن اضافه شده توی تمرینات قدرتش بالا میره .
   هرچقدر هم که قوی باشه ، وقتی به لول بالاتر صعود می کنید یک ستاره از قدرتش ( یا ۵ واحد قدرت) ازش کم میشه .
   خوبی این روش اینه که بازیکن جوان هست و قابل تمرین کردن و افزایش قدرت. نه مثل بازیکنان مسن که نمیشه تمرینشون داد و با هر فصل صعود به لول بالاتر که باید بفروشید و عوضشون کنید !

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی