Code Center
Advertise Here
Advertise Here

قد و وزن بازیکنان… به نظرتون این پارامترها اهمیتی دارن؟

آیا تا حالا از خودتون سوال کردید که پارامترهایی از قبیل قد بازیکن یا وزن بازیکنان اهمیتی دارن یا نه ؟ اصلا ً توی بازی تاثیر گذار هستن یا صرفا ً یه خصوصیت نمادین در بازی هستن و اهمیتی ندارن ! 

در فروم رسمی تاپ الون ، وقتی از چندین مربی سوال پرسیدم که این پارامتر ها تاثیر دارن یا نه ، خیلی مطمئن نبودن و یا اینکه این پارامتر ها رو بی اهمیت میدونستن … خب راستش ما هم خیلی مطمئن نیستم که قد و وزن بازیکنا چه تاثیر داره در نحوه ی عملکردشون و در صورت تاثیر گذاری ، دقیقا روی کدوم خصوصیت بازیکن و یا در چه شرایطی از بازی تاثیرمیزاره؟ ! این در حالی هست که توی راهنمای بازی هم هیچ توضیحی از این مدل جزئیات کوچک وجود نداره. 

به نظر میرسه که  با توجه به پارامتر های مهم دیگه ای مثل قدرت بازیکنان ، سیستم تیم ، آمادگی ، روحیه ، حمایت کنندگان و …. که عوامل موثر در نتیجه گیری هستند، این موضوع در کلیات بازی تاثیر چندانی نداشته باشه و تقریبا ً بی اهمیت باشه. ولی خب برای مربی هایی مثل من که دوست دارن از همه چیز سر در بیارن و حتی به کوچکترین جزئیات توجه دارن، بی اهمیت تلقی نمیشه !! 

اوایل ورودم به بازی تصور میکردم که ، مدیران بازی، این خصوصیات رو برای اینکه بازی واقعی تر به نظر برسه ، در نظر گرفتن اما با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم ، کمی توی این مسئله شک کردم که ممکنه این خصوصیات هم در بازی تاثیر داشته باشن !

چند وقت گذشته توی فروم بازی، این موضوع رو متوجه شدم که یکی از مربی ها سوال پرسیده بود و جالب اینجاست هیچ کس در این مورد مطمئن نبود و این شد که از قسمت support بازی سوالی رو پرسیدم که آیا قد و وزن بازیکنا اهمیتی داره یا نه ؟  و جوابی که اومد در حل یک کلمه بود … ” بله ” . بدون هیچ توضیح اضافه ی دیگه ای !

و این شد که شروع به تحقیق کردم …. اینکه بازیکنانی با قد و وزن عجیب و غریب از لحاظ عملکرد چگونه بازی میکنن. مثلا ً بازیکنی که قد ۲ متری یا حتی بیشتر داره !!! یا بازیکنی که وزن بیش از ۱۰۰ کیلو گرم داره ! توی واقعیت هم داریم، مثلا ً یه بازیکن بود واسه تیم ملی سوئد، مهاجم با کله ی کچل!! ( اسمش فک کنم یان کولر بود ) که قدش خیلی بلند بود در حد ۲ متر … یا مثلا ً پتر کراوچ بازیکن انگلیسی که اونم قد بلندی داشت. توی بازیکنای که اضافه وزن داشتن هم توی دنیای واقعیت داشتیم که حالا من حضور ذهن ندازم.

توی top11 هم از این مدل بازیکنا پیدا میشه ! اینطور که من تحقیق کردم، بازیکنایی که وزن زیادی دارن،  اکثر سن بالای ۳۰ سال دارن ولی برای بازیکنانی که قد عجیب و غریبی دارن الگوی خاصی از لحاظ سنی نیست !

یه مدل بازیکنای عجب و غریب دیگه ای هم هست که از لحاظ ترکیب وزن و قد با هم ، با عقل جور در نمیاد . مثلا ً بازیکنانی که قد کوتاه ولی وزن بسیار بالایی دارن !!!! اینکه Top11 با چه منطقی این مدل بازیکنان رو ایجاد کرده خیلی عجیبه چون به نظر نمیرسه که این موضوع فقط یک باگ و یک اشتباه باشه !

خب برای درک بهتر موضوع چندتا عکس قرار میدم که موضوع از چه قراره :

بازیکن شماره ۱ :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/87hqab71gat4p940n8q.jpg

بازیکن تایلندی ۳۴ ساله ، هافبک جلوزن متمایل به راست، قدش ۱۶۹ سانتی متر، تا اونجایی که ما اطلاع داریم، لیونل مسی هم  قدش ۱۶۹ سانتیمتر هست، ولی قطعا ً ۱۰۰ کیلوگرم  وزن نداره!!! 

بازیکن شماره ۲ :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/tkd6iymyhnpdjfaq5kdr.jpg

این یکی هم بازیکن نسبتا ً مسنی هست که بالای ۱۰۰ کیلوگرم وزن داره !

و تعداد بسیار زیاد دیگه ای از این مدل بازیکنا. جالب اینجاست که بازیکن های مسن زیاد دیگه ای هم هستن که قد و وزن نسبتا ً نرمالی دارن. بازیکن هایی که وزن زیادی دارن ( بالای ۱۰۰ کیلو ) اکثرا ً رو نیمکت هستن و تصور شخصی من اینکه این بازیکن ها در طول چند فصل نیمکت نشینی وزن زیاد پیدا کردن !! هرچند این موضوع به تحقیق و بررسی بیشتر داره ولی به نظر میرسه بازیکنایی که زیادی روی نیمکت بشینن ( مثلا ً یک فصل کامل یا بیشتر) وزنشون به مرور زمان بالا میره و قطعا ً روی عملکردشون هم تاثیر میزاره !

بازیکن ۳ :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/bkk5ykkz89z0zn47s8di.jpg

این یکی دیگه شاهکاره  ! وزن ۶۶ ، قد ۲ متر … اصلا ً با عقل جور در نمیاد آدمی ۲ متر باشه ولی اینقدر لاغر اندام :))

در مورد بازیکنای قد بلند هم باید بیشتر تحقیق بشه . من خودم به شخصه بازیکنان قد بلند مدافع رو می پسندم و عملکرد خوبی ازشون دیدم . علل خصوص اگه خصوصیت ویژه (special ability)  سر زنی هم داشته باشن . نمیدونم این موضوع برای شما هم درست هست یا نه .. یعنی اینکه بازیکنای قد بلند برای شما هم خوب سر میزنن یا نه.

خب شما چطور؟ آیا با این مدل بازیکن های عجیب و غریب تا به حال روبرو شده اید ؟ ما رو در جریان بگذارید …

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.

Advertise Here

7 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. بازی من لول یازده است وتا الان به اکانت گوگل وصل نمیشه وهر بار میخوام وصلش کنم میگه لطفا بعدا تلاش کنید باید چکارکنم

  • برنامه های Google Play Games و Gogole Play Services رو بر روی گوشی خود آپدیت کنید احتمالا” درست میشه، اگر نشد بازی به فیسبوک وصل کنید تا بر روی فیسبوک ذخیره بشه.

 2. سلام

  Gk با قد ۱۸۶

  اما سن ۲۰٫٫اسپیکال دار

  و قدرت میانگین ۹۶

  ایا با توجه به اینکه قدش ۱۸۶

  ارزش خرید داره

  یا قد بلند بهتره؟

 3. سلام دوست من، واقعا تا قبل از این پست فکر میکردم فقط من به این چیزا توجه میکنم اما دیدم تنها نیستم اما خدمت عرض کنم خودم به شخصه مهاجم و‌دفاع وسط قد بلند انتخاب میکنم که تو سانتر از‌کنار نتیجه اش رودیدم و یه چیز دیگه توجه کردم اینکه بازیکنهای قد کوتاه سرعت بیشتری دارن و معمولا اینها را برای گوش ها انتخاب میکنم؛

  • آفرین دقیقا منم همینجور هستم و دیدم که بازیکنای قد کوتاه سرعت بیشتری نسبت به هم سن هاشون دارن!

   مهاجم های قد بلند رو ابیلیتی هد زنی بهشون آموزش میدم و الباقی رو گل کردن موقعیت تک به تک…نتیجشو هم دیدم

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی