Code Center
Advertise Here
Advertise Here

همه چیز در مورد نقل و انتقالات تاپ الون

همه چیز در مورد نقل و انتقالات، خرید و فروش بازیکنان، چگونه بازیکن بخریم که به توکن کمتری نیاز باشه ؟

توی این بخش ابتدا، آموزش نقل و انتقالات را توضیح میدیم، بعدش میریم سراغ ترفندها. اینکه با توجه به کمبود توکن و عدم دسترسی راحت به توکن و ممکن نبودن خریدن توکن، چطور توی بازار نقل و انتقالات بازیکن بخریم که هم بازیکنان با کیفیت و خوبی داشته باشیم و هم توکن زیادی مصرف نشه …. با ما باشید .

بخش اول :  آموزش خرید و فروش بازیکن،

 خرید بازیکن توی بازی Top11 ، معمولا ً از طریق قسمت Transfer انجام میشه. توی این تب به چند طریق میتونید بازیکن بخرید. راه اول از طریق مزایده هست :

راه اول : Auctions:

که بخش اول قسمت Transfer می باشد. هر مربی که بخواد بازیکنش رو بفروشه از توی قسمت Contract یا قرارداد بازیکن قسمت Sell On Auction یا فروش به صورت مزایده ای رو میزنه و بازیکنش میره توی لیست فروش. این قسمت در نسخه جدید بازی تغییر پیدا کرده که میتونید توضیحات کامل رو در این مطلب مطالعه کنید: آموزش خرید بازیکن در نسخه جدید تاپ الون

به هر حال روند خرید بازیکن از این طریق یکی از جذابیت های بازی محسوب میشه هرچند باختن یک مزایده علل خصوص توی راندهای بالا خیلی دردناک و عذاب آوره ولی بردن یک مزایده خیلی میچسبه ! سعی کنید با توکن زیاد وارد مزایده بشید مثلا ً اگر کمتر از ۳۰ توکن دارید کلا ًوارد نشید.

راه دوم، Scout :  یا بازیکن های ۶ ستاره که با قیمت های نجومی فروخته میشن. خرید این بازیکن ها از لحاظ عملیاتی بودن کاری نداره، کافیه پول و توکنش توی تیمتون باشه، هر بازیکنی رو که بخواید روش کلیک میکنید و دکمه Sign رو میزنید. اگر تیمتون جای خالی برای بازیکن جدید رو داشته باشه، بلافاصله توی تیمتون میاد.

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/transfer1.jpg

این بازیکن ها چند تا خصوصیت دارن از قبیل:

    • بازیکن های Scout از لحاظ عمکرد کاملا ً شانسی هستن. گاهی اوقات بازیکن ها ستاره میشن توی تیم، گاهی اوقات از یه بازیکن معمولی و حتی ضعیف تر هم بدتر بازی میکنن.
    • این بازیکن قیمت های گزافی دارن! هم از لحاظ توکن و هم از لحاظ پول، پس به درد همه نمیخوره !
  • اگه قصد دارید از این جور بازیکن ها بخرید، سعی کنید بازیکنی بخرید که چند پسته باشه، چون بازیکن های اسکاتی طبق تعریفی که تو سایت رسمی بازی از اونها شده نقش آچار فرانسه رو دارن! یعنی باید بازیکنی باشند که بتونن توی چند پست زمین به کار گرفته بشن.

اما توصیه مهم:

** انتهای همین پست ثابت میکنم که خرید این بازیکنها اصلا ً به صرفه نیست. فراموش نکنید، داشتن ۱۱ بازیکن اسکاتی هیچ تضمینی برای موفقیت شما نیست !! **

راه سوم خرید بازیکن، تب Negotiation یا مذاکره هست! بدین صورت تعدادی بازیکن به صورت تصادفی برای شما به نمایش داده میشه و مربوط به تیم های دیگه هستن، این بازیکن ها که اکثرا ً هم ۵ ستاره هستن شما میتونید بهشون پیشنهاد بدین. شرط قرار گرفتن بازیکن ها در لیست مربوطه اینه که حتما” باید ۵ استار ۹۹ درصد، ۴ استار ۷۹ درصد و … باشند یعنی ۱ درصد مونده باشه که بازیکن ستاره بگیره، اگر شما هم بازیکن ۵ استار ۹۹ درصد در تیم خود داشته باشید به صورت اتوماتیک توسط بازی در این لیست قرار میگیره و تیم های دیگه میتونن به شما پیشنهاد بدن، نکته ای که هست اینه که این بازیکنها از طرف مربیان به فروش گذاشته نشده اند ( برعکس قسمت Auction ) یعنی شاید مربی و صاحب بازیکن تمایلی به فروش این بازیکن نداشته باشه. پس اگر بخواید از این طریق بازیکن بخرید باید پیشنهاد خوبی بدین. شما باید مقداری توکن به عنوان هزینه ی پیشنهاد به خود ِ بازی بپردازید که معمولا  ًاز ۵ یا ۶ توکن شروع میشه و مقداری توکن هم به مربی و صاحب بازیکن بدید. بنابراین برای خرید بازیکن باید ۳ هزینه رو متقبل بشید. ۱- توکن برای هزینه ی پیشنهاد ۲- توکن برای مربی ( که میتونید توکنی به صاحب بازیکن ندید ! ) ۳- پولی برای صاحب بازیکن.

من خودم شخصا ً از این طریق تا حالا بازیکنی نخریدم و بین آشناهایی که توی بازی دارم هم ندیدم کسی از این طریق بازیکن بخره، البته گاهی اوقات برای بازیکن های خودم هم پیشنهاداتی میاد اما چون پیشنهادات بسیار ناچیز هست و معمولا ً صفر توکن بهم پیشنهاد میشه، بلافاصله پیشنهادات رو رد میکنم  : – )

البته یکی از مربی های عزیز لطف کردن عکسی ارسال کردن مربوط به بازیکنی از تیمشون که بهش پیشنهاد ۷ توکنی داده شده و ایشون هم موافقت کردن و بازیکن رو فروختن :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/8xcoahunk6w1l0m0i66.jpg

دقت بشه، این شخصی که ظاهرا ً چینی هم هست، ۷ توکن رو باید به صاحب بازیکن بپردازه ، و ۱۹ میلیون پول نقد . ضمنا ً مقداری توکن هم باید به خود بازی بده برای اینکه این خرید رو انجام داده ( هزینه ی خرید )

راه چهارم: خرید بازیکن های از طریق Recommendation : راه چهارمی هست که خیلی وقت نیست به بازی اضافه شده و جز آپدیت های نسخه های جدید بازی به شمار میاد. و اواسط سال ۲۰۱۵ به بازی اضافه شد.  این بخش همیشه در دسترس نیست و هر از گاهی میاد بدین صورت هست که، کمک مربی باشگاه چند بازیکن رو طی چندین روز زیر نظر میگیره و هر از چند روزی ، ۳ بازیکن  رو به شما معرفی میکنه که یکیش معمولیه ، یکی نسبتا ً خوب و سومی هم خیلی خوبه و ۲۴ ساعت به شما فرصت میده که در صورت تمایل یکی از این بازیکن ها رو بخرید. دقت کنید فقط یکی رو میشه خرید !  این بازیکن ها که برای خریدشون لازم نیست پولی پرداخت کنید و از لحاظ پول رایگان هستن و برای خریدشون فقط به توکن نیاز دارید. میزان توکن هم با توجه به سطح شما تعریف میشه و از ۳ توکن شروع میشه و سطح تیمتون که بالا بره تا ۸۰ توکن هم میرسه، قیمت این بازیکن ها معمولا ً بالا ۴۰ توکن و تو بیشترین حالت که بازیکن فوق العاده ای معرفی میکنه ۷۹ توکن لازمه !

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/t8oqz59j28t9qhy977.jpg

** نکته ی قابل توجه اینه که خرید بازیکن از این طریق به کسایی که مشکل توکن ندارن توصیه میشه! بر خلاف آنچه که در قسمت دوم مربوط به بازیکن های Scout گفته شد، این بازیکن ها تقریبا ً قدرتشون نزدیکه به ۷ ستاره هست و سن و سال مناسبی دارن و اکثرا ً هم عملکرد خوبی دارن ( برخلاف آنچه که راجع به بازیکن های scout گفتیم )

بخش دوم : استراتژی های خرید بازیکن

توی این بازی ، هر مربی یک استراتژی خاص برای خرید بازیکن داره . شما هم باید حتما ً یک استراتژی برای خودتون تعیین کنید. درسته که این بازی، یک بازی سرگرمی محسوب میشه و شاید لازم نباشه خیلی جدی گرفته بشه،  اما خب مثل بقیه بازی های آنلاین نمیشه بدون فکر و نقشه بازی کرد. موفقیت توی این بازی چندجور معنی میشه. یکی موفقیت رو توی این میبینه که هر فصل جز ۷ تیم بالا باشه تا لول و سطحش رو بتونه ارتقا بده . یکی موفقیت رو توی قهرمانی لیگ میبینه . و یکی هم ممکنه موفقیت رو توی قهرمانی توی هر ۳ جام ببینه و تا ۳ گانه نکنه خودش رو مربی موفقی ندونه ! واسه هر کدوم از این اهداف باید استراتژی هایی توی بازار نقل و انتقالات تعریف کرد.

۱- بالا رفتن سطح (level) : برای بالا رفتن سطح کافی تیمتون به طور میانگین ۴ ستاره باشه. البته توی سطح های ۱ تا ۵ شاید تیمتون اگه به طور میانگین ۳ ستاره هم باشه سطحتون بالا بره و حتی ممکنه بتونید یک جام رو هم فتح کنید . به هر حال تا سطح ۱۰ به نظر نمیرسه که برای بالا رفتن سطح تیمتون خیلی نیاز باشه که بازیکن بخرید شاید هر فصل ۲ – ۳ تا بازیکن ۵ ستاره بخرید کافی باشه. در ضمن اگر برای بازی های لیگ آنلاین هم بشید که این میتونه به موفقیت شما بیشتر کمک کنه.

۲- کسب جام : برای قهرمان شدن شما نیاز دارید تعدادی بازیکن با کیفیت و ۵ ستاره توی تیمتون داشته باشید و به طور نسبتا ً منظم آنلاین بشید. بازیکن های با کیفیت که میگم یعنی بازیکن هایی که حداقل ۵ ستاره باشن ، قابلیت ویژه (special ability) داشته باشن. البته فتح هر کدوم از جام ها شرایط خاص خودش رو داره. عموما ً لیگ نسبتا آسونتر به حساب میاد . لیگ قهرمانان یا چمپیونزلیگ نسبتا ً سخته ( البته توی لول های زیر ۱۰ معمولا ً آسونه ) اما کاپ (Cup) معمولا ً سخته . پس برای قهرمان شدن توی لیگ یا چمپیونز لیگ باید تعدادی بازیکن با کیفیت مثلا ۴ یا ۵ تا داشته باشید و سایر بازیکن ها هم خیلی ضعیف نباشن !

۳- فتح ۳ گانه : تیمی که میخواد ۳ گانه کنه باید بازیکن های ۶ ستاره به بالا داشته باشه. اما ممکنه این تصور به وجود بیاد که تیمی که ۱۱ بازیکن ۶ ستاره به بالا داشته باشه حتما ً ۳ گانه میکنه ! خیر…. جواب منفی ست!!  من خودم شخصا تجربه ی داشتن ۱۱ تا بازیکن اسکاتی رو دارم اما بازم میگم  داشتن ۱۱ بازیکن اسکاتی هیچ تضمینی برای موفقیت شما نیست !! حتی  اگه شما برای تیمتون کلی توکن بخرید و حسابی خرج کنید و حتی ۱۱ بازیکن ۷ ستاره توی تیمتون داشته باشید این نمیتونه تضمین کنه که شما موفق میشید. بزارید یک مثال از دنیای واقعی فوتبال بزنم……

در حال حاضر( که سال ۲۰۱۵ و اوایل ۲۰۱۶ هستیم )  تیم هایی مثل منچسترسیتی یا تیمی مثل PSG که مالک های ثروتمندی دارن و هر ساله خرج های بسیار زیادی میکنن و بازیکن های سرشناس و قدرتمندی رو به استخدام در میارن ، موفق به کسب ۳ گانه نمیشن. اما علتش چیه ؟  خامی و بی تجربگی ؟ رقابت شدید و وجود رقبای قدرتمند دیگه ؟ بد شانسی ؟ یا …. کدوم یکی ؟ به نظر شما علتش چیه که تیمی مثل لستر سیتی توی لیگ انگلیس سال ۲۰۱۵ یک مدعی و شاید قهرمان بشه اما تیمی مثل منچسترسیتی ، یونایتد و چلسی نمیتونن ؟ این جوابش به عهده ی شما باشه و تحلیل شما مربی عزیز باشه. 

پس توجه داشت باشید. خرج کردن لزومی به موفقیت نیست . کاری که ما میکنیم اینه که تیمی قوی بسازیم و با استراتژی های مناسب در طول فصل تیم رو هدایت کنیم.

در پایان ذکر چند نکته رو خالی از لطف نمیدونم :

بازیکن هایی رو که میخرید از همه لحاظ بررسی کنید، سن ، قدرت ، آمار ، ability و همه ی شرایط بازیکن. اگر هدف های بزرگی برای تیمتون تعریف کردید بازیکنان جوان و زیر ۲۰ سال بخرید ( دقت کنید بازیکن های با استعداد گران قیمت هستند ! ) و این بازیکن ها رو تمرین بدید و قدرتمند کنید. با مصرف چیزی حدود ۱۵۰ بسته ی سبز میتونید یک بازیکن زیر ۲۰ سال رو از ۵ ستاره به ۷ ستاره ارتقا بدید و این یعنی داشتن یک بازیکن بسیار با کیفیت.

اگر امکان دسترسی به توکن فراوان و بسته ی سبز رو ندارید ، بازیکن های ۵ ستاره بخرید. من همیشه توصیه کردم که بازیکن بی کیفیت وارد تیم نکنید بازیکن های زیر ۴ ستاره حتی برای ۱ فصل هم  معمولا  ًعملکرد مناسبی ندارن دیگه چه برسه به اینکه بخواید بیش از ۱ فصل ازشون استفاده کنید.

در پایان امیدوارم از بازی لذت ببرید و تیمی قدرتمند بسازید . موفق و موید باشید.

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.

(top-eleven.ir)

Advertise Here

67 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

  1. اقا یه سوال ایا همه این کاریو که من میکنمو میکنن یا نه من اخر هر فصل سریع بازیکنامو. میفروشم لولاشون پایین نیاد بعد از لول اپ میخرم

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی