Code Center
Advertise Here
Advertise Here

پرورش بازیکن شوت زن !

در این پست، در مورد قابلیت ویژه بازیکنان بیشتر صحبت میکنیم.

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که این مطلب نوعی ترفند به حساب میاد و توی هیچ جایی از راهنمای بازی درج نشده و فقط از روی تجربه و با صحبت در بین مربیان با تجربه و موفق این بازی بدست اومده. 

بازیکنان شوت زن دو نوع هستند. نوع اول بازیکنانی هستند که ضربات ایستگاهی خوبی میزنند .. نوع دوم ، بازیکنانی که در حین بازی و زمانی که بازی در جریان هست از پشت محوطه جریمه اقدام به زدن شوت های ناگهانی میکنند. 

در مورد نوع اول شاید قضیه یکم واضح باشه. وقتی بازیکنی Special ability  شوت زنی ( کاشته زنی ) داشته باشه، خب این احتمال میره که ضربات آزاد رو بتونه گل کنه و در اغلب ضربات ایستگاهی این انتظار رو داریم که به گل برسیم . علل خصوص زمانی که در دیوار دفاعی تیم حریف، بازیکنی با قابلیت ویژه دیوار دفاعی وجود نداشته باشه. چند نکته در مورد این بازیکنان وجود داره. اول از همه اینکه، بازیکنانی که ability کاشته زنی دارند، معمولا ً پنالتی زن های خوبی نیستند. اینو تجربه ثابت کرده، و به طور مکرر دیدم که مثلا ً بازی بعد از ۱۲۰ دقیقه که به اتمام میرسه ، کاشته زن ها پنالتی رو خراب میکنن . بازم توضیح میدم که این موضوع تجربی هست و اثباتی نداره، ممکنه یه بازیکن کاشته زنی باشه که پنالتی هم خوب بزنه ! نکته ی دوماینکه سعی کنید در تیمتون یک کاشته زن توی زمین داشته باشید و تمام کاشته ها رو بدید او بزنه ( نه اینکه کاشته های راست رو بدید به یکی، کاشته های چپ رو بدید به یکی دیگه ! ) نکته آخر. اگر قصد دارید بازیکنی رو تمرین بدید تا کاشته زن بشه، سعی کنید در اولویت اول بازیکنان پست هافبک رو کاشته زن کنید و در اولویت بعدی مهاجم ها رو کاشته زن کند ، چون که تجربه ثابت کرده، مدافع ها کاشته زن های خوبی نیستند ! 

 نوع دوم، بازیکنانی هستند که در حین و جریان بازی، شوت های ناگهانی و از راه دور میزنن. میخوایم یکم بیشتر در مورد این مورد صحبت کنیم. درسته که یک بازیکن برای اینکه همچنین قابلیتی داشته باشه، باید از لحاظ قدرتی نسبت به مدافع ها و دروازه بان تیم حریف متمایز و قوی تر باشه. به عنوان مثال ، خیلی سخت میشه تصور کرد که یه مهاجم سه ستاره بخواد از پشت محوطه جریمه و زمانی که مدافع ها روبروی وی هستند ، بخواد دروازه بان حریف رو که مثلا ً پنج ستاره هست رو مغلوب کنه. اما نکته ای که به طور تجربی ثابت شده، در مورد بازیکنان دریبل زن هست . بازیکنان دریبل زن علاوه بر اینکه میتونن مدافع های حریف رو راحت تر و بهتر از پیشرو بردارند، قابلیت زدن شوت های ناگهانی از راه دور دارند، حتی گاها ً مشاهده شده که دریبل زن ها زمانی که مدافع حریف روبروی آنها هست، اقدام به شوت زنی میکنند و دروازه حریف رو از راه دور باز میکنند. اینجاست که اهمیت بازیکنان درییل زن مشاهده میشه به همین علت هست که در مطلب ” همه چیز در مورد قابلیت ویژه بازیکنان ” اکیدا ً توصیه شد که یک بازیکن شوت زن در تیم وجود داشته باشه.

برای تمرین این مدل بازیکنان تمرینات زیر پیشنهاد میشه:

اول از همه Special ability رو فعال کنید از نوع Dribbler….بعد از اینکه قابلیت ویژه دریبل زنی هم اضافه شد میشه همین تمرینات رو تکرار کرد و قدرت بازیکنان رو زیاد کرد. البته برای تمرین دادن بازیکن نیاز به بسته های سبز هست تا بازیکن آمادگیش حفظ بشه. میتونید از آموزش مربوط به ” ترفند دریافت بسته رایگان ”  استفاده کنید .

لیست زیر تمرینات پیشنهادی ما برای تربیت و پروش این مدل بازیکن هاست که میتونید به ترتیب برای بازیکنان بچینید :

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/q06hlnc6iqv5x4p5cfv.jpg

نرمش اولیه

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/3hkz91m9k9lk5ta7dfei.jpg

تمرین کششی

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/1qeo5bluz4x5xw2fhhyc.jpg

تمرین شوت زنی

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/ajzdp0iorroui3qo1gg8.jpg

تمرین دریبل زنی

http://top-eleven.ir/wp-content/uploads/2018/12/xrlkuhvf08tj91boniz.jpg

تمرین گل زنی

نکته : در صورتی که سطح تمرین شما بالا هست و ۶ تمرین در اختیار دارید میتونید یکی از تمرینات Attack رو دو بار تکرار کنید.

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.

(Top-eleven.ir)

Advertise Here

2 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

  1. دفاع وسط من اصلا قابلیت کاشته نداره توی این چند فصل که دارمش تمام کاشته هام رو میزنه ۹۰ درصد هم گل میکنه…ربطی نداره که مدافع نمیتونه…بستگی به تمریناتی که میدی داره

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی