Code Center
Advertise Here
Advertise Here

کم شدن ستاره از بازیکن وقتی باشگاه به سطح بالا میرود!

کم شدن ستاره از بازیکن ، چه اتفاقی می افتد وقتی که سطح باشگاه بالا می رود؟!

پیرو موضوعی که مدتی قبل در مورد کم شدن ستاره های بازیکنان صحبت کردیم: چرا یک ستاره از قدرت بازیکنان من کم شده ؟ قصد داریم به طور دقیق تر در این مورد صحبت کنیم. نکته ی قابل توجه این است که موضوع این پست برای کاربران تازه وارد بسیار مفید می باشد .
سوال متداولی که تازه وارد ها اغلب می پرسند، این است که چرا بعد از راه یابی به لیگ بالاتر ، بازیکنان آنها ضعیف می شوند ؟ !
خب بهتر است اول در مورد ارتقاء باشگاه صحبت کنیم. اگر تیم شما بعد از یک فصل ، جزو ۸ تیم برتر لیگ شود، تیم شما به یک سطح بالاتر صعود خواهد کرد(در بعضی از فصل ها تیم ۹ و ۱۰ لیگ هم صعود میکنند) و بعد از این ارتقاء ، بازیکنان شما یک ستاره از دست خواهند داد . به طور کلی می توان گفت که سه عامل برای نشان دادن قدرت بازیکن وجود دارد که نباید این سه عامل را با هم مقایسه کرد . به عبارت دیگر هر کدام از این عوامل نشان دهنده ی یک مقیاس خاصی می باشند. This image has an empty alt attribute; its file name is Qualitybar-Full.jpg
۱- تعداد ستاره:This image has an empty alt attribute; its file name is Qualitybar-Stars.jpg یک دید کلی از کیفیت بازیکن را در سطح و لیگی که باشگاه شما در آن حضور دارد را نشان می دهند و یک عامل نسبی می باشد. با صعود تیم به سطح بالاتر ۱ ستاره از بازیکنان کم میشود.
۲- درصد:This image has an empty alt attribute; its file name is Qualitybar-Percents.jpg مثل ستاره ، عامل دیگری که به طور دقیق تر نشان می دهد که بازیکن از چه کیفیتی برخوردار است. بازیکن در حالت ۵ ستاره و ۹۹% نشان دهنده ی یک بازیکن خوب می باشد. با صعود تیم به سطح بالاتر ۲۰ درصد از بازیکنان کم میشود که معادل همان ۱ ستاره هست.
۳- عدد قدرت:This image has an empty alt attribute; its file name is Qualitybar-Quality.jpg که در یک پرانتز نشان داده می شود، یک عامل نسبی نمی باشد و نشان دهنده ی قدرت دقیق بازیکن ، صرف نظر از سطح ، لیگ یا هر چیز دیگری است. این عدد برخلاف ستاره و درصد با صعود تیم به سطح بالاتر کاهش پیدا نمی کند و میتوانید آن را بالا و بالاتر ببرید، افزایش هر ۱ واحد از قدرت بازیکن معادل ۴ درصد میشود، مثلا” اگر یک بازیکن ۵ استار، ۹۶ درصد با ۲۴ واحد قدرت که در سطح ۱ جزو بازیکنان خوب محسوب میشود را ۱ واحد افزایش دهید بازیکن مورد نظر ۶ استار، ۱۰۰ درصد با ۲۵ واحد قدرت میشود. به همین صورت اگر بازیکن را ۵ واحد دیگر قوی تر کنید بازیکن مورد نظر ۷ استار، ۱۲۰ درصد با ۳۰ واحد قدرت میشود. این افزایش قدرت هم با تمرین دادن بازیکن حاصل میشود.

توجه: شما هر وقت که مایل باشید میتوانید پنل بازیکن رو باز کنید و ببینید که چند درصد لازم داره تا ۱ ستاره دیگه بگیره . با زدن بر روی دکمه This image has an empty alt attribute; its file name is bar.png کنار قدرت بازیکن این اطلاعات برای شما نمایش داده میشه. به عنوان مثال در عکس زیر گفته شده که بازیکن ۷ درصد دیگه لازم داره تا ۱۰۰ درصد بشه و به ۶ استار(اسکات) ارتقاء پیدا کند.


از لحاظ ارزش باشگاه ، هر باشگاهی یک ارزش قیمتی دارد که به عنوان Team Value نمایش داده می شود.  از لحاظ محاسباتی برابر است با حاصل جمع قیمت و ارزش بازیکنان شما و سایر عوامل دیگر.  اگر تیم شما به سطح بالاتر صعود کند و بازیکنان شما یک ستاره از دست دهند، به این معنا نیست که ارزش و قیمت باشگاه شما کاهش یافته است و اگر تیمتان ارزشش افت کرده ، علت آن مسن تر شدن بازیکنانتان است. بدیهی است که بازیکنان وقتی مسن تر می شوند مقداری از ارزش آنها کاسته می شود.
نکته ای دیگر این است که وقتی شما به یک سطح بالاتر ارتقا پیدا میکنید و هر بازیکنتان یک ستاره از دست می دهند، لازم نیست نگران شوید، چون در لیگی قرار میگیرید که همه ی مربیان از سطح پایین تر صعود کرده اند و شرایط مشابهی با شما دارند. پس با خرید بازیکنان جدید ، این فرصت برای همه ی مربیان وجود دارد تا با هم رقابت کنند. هرچند برخی مربیان ترجیح میدهند که به جای اینکه هر فصل بازیکنان جدید خریداری کنند ، یک فصل بازیکن مستعد ۱۸ ساله بخرند و با تمرین مداوم و پی در پی ، از این بازیکنان در چند فصل متوالی استفاده کنند.
بنابراین رقابت برای همه هست و شرایط برای همه مشابه می باشد. یک باشگاه فقط زمانی می تواند در اوج باشد که مربیش هر فصل تیم را قدرتمند نگه دارد. دقت کنید هیچ باشگاهی نمی تواند تا بی نهایت قدرتمند باقی بماند و همه ی باشگاه ها فراز و نشیب دارند و این تفاوت مربیان است که در شرایط بحرانی کارهایی را انجام دهند تا دوره ی افت باشگاه به حداقل برسد و خیلی زود بتوانند تیم را به شرایط آرمانی برگردانند. فراموش نکنید که موفقیت ، تصادفی به دست نمی آید و هر مربی که بهتر و هوشمندانه تر عمل کند موفق می شود و جام های متوالی و رنگین را از آن ِ خود می کند .
امیدوارم این توضیحات برای مربیان تازه وارد مفید باشد چون مربیان زیادی را میبینیم که با ارتقا ء سطح ، و با دیدن کم شدن ستاره های بازیکنانشان نا امید می شوند . موفق باشید.

راستی! برای دریافت مطالب تاپ الونی در کانال تلگرام تاپ الون عضو شوید.

Advertise Here

22 نظر ثبت شده نظر دهنده بعدی شما باشید.

 1. سلام
  من برای اولین بار میخواستم تو لیگ صعود نکنم تا یک تیم قوی برای اتحاد بسازم ولی در عین ناباوری با رتبه دهم هم صعود کردم. به نظر شما اعتراض بکنم جواب میگیرم؟

  • سلام. تیم ۹ و ۱۰ لیگ هم بعضی از فصل ها صعود میکنن، اعتراض فایده ای نداره. برای صعود نکردن جزو ۱۰ تیم لیگ نباشید.

 2. سلام میخواستم ببینم اگه صعود نکنم به لیگ بعد آیا از ستاره ها و قدرت بازیکنم کم میشه یا نه
  یه بار صعود نکردم ولی یادم نیست؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   توی ۸ تبم برتر لیگ نباشید صعود نمیکنید و ستاره کم نمیشه. البته برای اطمینان توی ۱۰ تیم اول لیگ نباشید.

   • این که میدونم که ۸ تیم صعود میکنن چون خودم ۳ سال عضو تاپ هستم یه بار هم صعود نکرده بودم ولی یادم نیس
    یه سوال دیگه اگه قهرمان لیگ قهرمانان بشیم ولی لیگ رو صعود نکنیم چی بازم کم میکنه بخاطر قهرمانی؟؟؟؟؟
    چون چنین اتفاقی نیفتاده برام

  • هر چه بازیکن سن بالاتر و ارزان تر باشه در تمرین ها دیرتر پیشرفت میکنه. باید تمرین های متناسب با هر پست رو انتخاب کنید و با دادن بسته سبز به صورت متوالی بازیکن رو تمرین بدید تا درصدش بره بالا و ستاره بگیره . بهترین نوع بازیکن ها برای تمرین دادن جوان های زیر ۲۱ سال و گران قیمت هستن که سریع تر پیشرفت میکنن، چیزهایی که در پیشرفت سریع بازیکن تاثیر دارن ۱- سن بازیکن، ترجیحا” زیر ۲۱ سال و استعداد بازیکن، که هر چی بازیکن گران تر باشه با استعدادتر هست. ۲- انتخاب تمرین های متناسب با هر پست ۳- لول تمرین شما، که هر چه بالاتر باشد تاثیر تمرینات بیشتر هست ۴- داشتن بسته های سبز زیاد برای تمرین دادن.

 3. چجوری ستاره بازیکنامو افزایش بدم؟ بعد چجوری بازیکنامو بفروشم؟؟؟؟؟؟هرکاری کردم تو ترانسفر عکس چکش نیومد!!

  • برای افزایش قدرت ( یا به قول شما ستاره ) ، باید بازیکن رو تمرین بدید دیگه خیلی واضح است.
   برای فروش بازیکن هم شما باید روی بازیکن کلیک کرده و از تب Contract ، گزینه Sell At Auction رو بزنید . در ضمن وقتی بازیکن شما توی لیست فروش قرار میگیره شما نمیتونید در قسمت Transfer اونو ببینید .

 4. سلام
  یه سوال داشتم
  لول آپه منیجر هر فصل که تموم بشه صورت میگیره دیگه؟
  آخه یه مربی خارجی رو دیدم هم زمان با من با اختلاف چند ساعت ثبت نام کرده بود ۲، ۳ لول از من بالاتر بود منیجرش، چه طور ممکنه؟

  • سلام
   بله هر فصل که جزو ۸ تیم قرار بگیرید در فصل بعدش ۱ لول بالا میره، این موردی که شما گفتید عجیبه و در واقع نباید اینجوری باشه.

 5. چقدر تمرین لازمه تا یک درصد به اون عدد توی پرانتز اضافه بشه؟؟

  • عدد داخل پرانتز درصد نیست ۱ واحد بالا میره، ۱ واحد که بالا بره ۴ درصد هم به درصد بازیکن اضافه میشه. مثلا” بازیکن ۵ ستاره ۹۶ درصد با ۲۴ واحد قدرت(عدد داخل پرانتز) داریم، حالا شرایط این بازیکن رو وقتی ۱ واحد ۱ واحد بالا میره تا ۳۰ واحد قدرت بررسی میکنیم: ۶ ستاره ۱۰۰ درصد با ۲۵ واحد قدرت، ۶ ستاره ۱۰۴ درصد با ۲۶ واحد قدرت، ۶ ستاره ۱۰۸ درصد با ۲۷ واحد قدرت، ۶ ستاره ۱۱۲ درصد با ۲۸ واحد قدرت، ۶ ستاره ۱۱۶ درصد با ۲۹ واحد قدرت، ۷ ستاره ۱۲۰ درصد با ۳۰ واحد قدرت. همانطور که دیدید بازیکن مورد نظر با افزایش ۵ واحد از ۲۵ تا ۳۰ واحد قدرت، ۲۰ درصد بهش اضافه شد و از ۶ ستاره به ۷ ستاره تبدیل شد.
   اینکه چقدر باید تمرین بدید مشخص نیست، برای بازیکن با سن و قیمت های مختلف میزان تمرین دادن متفاوت هست، هر چه سن بازیکن کمتر باشه ترجیحا” ۱۸ تا ۲۲ سال و قیمت بازیکن گرون تر باشه در نتیجه استعداد بهتری داره و در تمرین ها سریع تر پیشرفت میکنه.

 6. سلام ممنون از سایت خوبتون
  تنها سایت در ایران که در رابطه با این بازی توضیح میده همین سایته
  همه چی کامل و واضح
  دستتون درد نکنه
  لطفا همینطور ادامه بدید
  در رابطه با ground هم صحبت کنید بد نیست.. موفق باشید

 7. هنوزهم ازتیم هایی که توکاپ به نیمه نهایی وفینال برسن حمایت میشه؟

قسمت های ستاره دار الزامی هستند لطفا فارسی تایپ کنید.

*

برای دریافت آخرین اخبار بازی تاپ الون در کانال تلگرام عضو شوید

آموزش کدنویسی